Що робити, коли хочеться плакати?

Фото - Що робити, коли хочеться плакати?

Ми плачемо з різних причин - від болю і образи, від приниження і страху, від безвиході і горя, від щастя і радості. Плач - це чистої води емоції, супроводжувані риданнями, сльозами, стогонами і схлипуваннями. Найчастіше плачуть діти і жінки. Чоловіки роблять це вкрай рідко. У маленьких дітей плач - це, взагалі, головний спосіб спілкування, за допомогою якого вони можуть показати своїм батькам, чого вони хочуть (їсти, спати і т.д.). Є сильні люди, які добре володіють своїми емоціями і мають залізні нерви. Такі плачуть рідко. Але якщо ви до таких не належите? Що робити, коли хочеться плакати, до горла підступив клубок, а на очі навернулися сльози? Як оволодіти собою?
Що робити, якщо хочеться плакати

Ситуації бувають різні. Багатьом людям приносить задоволення провокувати когось, ображати, принижувати і доводити до сліз. Якщо ви потрапили в подібну ситуацію, то перше, що потрібно зробити, це вдихнути і спробувати відновити дихання. Дихайте повільно і глибоко. Випийте води, постарайтеся заспокоїтися і взяти себе в руки. Не піддавайтеся емоціям. Перемкніть свою увагу на щось інше, займіть себе чимось. Не піддавайтеся на провокації. Ведіть себе твердо і максимально стримано. Якщо ваші кривдники не відчують від вас віддачу, вони просто від вас відстануть.

Проте багато людей, коли хочеться плакати - не плачуть, а стримують свої емоції без всякої на те причини. Адже одна справа стримувати себе на людях і зовсім інше - перебуваючи наодинці з собою. Якщо вам хочеться плакати, і ніхто вам не заважає, плачте - для здоров'я це корисно. Адже плач - це найефективніша форма зняття стресу. Пам'ятайте, що будь невідпрацьована і непережітая вами емоція не може просто так пройти. Вона обов'язково повернутися стресом, депресією або фізичним болем. Тому, якщо є можливість, обов'язково поплачте. Вам відразу стане легше.

Плач знімає стрес, запобігає хворобам

Відомо, що плач знижує рівень стресу, допомагає позбутися від гормонів і хімічних речовин, що створюють напругу в людському організмі. Тому не потрібно стримувати сльози.


Також доведено, що плач - це ще й відмінний засіб профілактики грипу та застуди. Так само сльози допомагають боротися і з мікробами, що потрапляють у наші очі. Вся справа в тому, що хімічний склад сліз здатний вбити до 95% бактерій, які потрапляють в наші очі, буквально за кілька хвилин. А це, в свою чергу, запобігає різні хвороби.

Також вважається, що сльози чудово зволожують очі, тим самим запобігаючи зневоднення мембрани, яка оточує очні яблука. А це сприяє більш ясному зору.

Коли весь час хочеться плакати

Однак, якщо ви часто плачете, це може бути ознакою більш серйозних проблем, таких як посттравматичний стресовий розлад, депресія або післяродова депресія. В даному випадку цілющу дію плачу працювати не буде. Тому якщо вам весь час хочеться плакати без причини, можливо, саме час звернутися за допомогою.

І останнє. Наше життя складна і непередбачувана. Але в ній бувають і щасливі, позитивні моменти. Дуже часто ми плачемо від щастя сльозами радості. Такі сльози важко стримати. Та й чи слід? Якщо ви плачете від щастя - плачте на здоров'я.


» » Що робити, коли хочеться плакати?