Що таке хамам?

Фото - Що таке хамам?

У багатьох націй існують власні лазневі традиції, що мають специфічні особливості, плюси і мінуси. Хамам вважається одним з найкращих варіантів парилки, яку можуть собі дозволити навіть люди, не надто добре переносять високі температури. Далі ми розповімо про те, що таке хамам, в чому його головні переваги і відмінності від інших видів парилень.
Особливості турецької лазні

Схід - це величезна кількість культурних традицій, які місцеві жителі дуже високого шанують. Турецька лазня або, як її ще називають, хамам - це не просто місце, де можна помитися і попариться, але дуже важлива, знакова частинка східної культури.

Лазні в країнах Сходу будувалися завжди з розмахом: багато прикрашені приміщення, дорогі матеріали, використовувані для обробки кімнат, добре продумана система обслуговування відвідувачів. Тут є все необхідне для дійсно комфортного, виконаного умиротворення відпочинку.

Стандартний хаммам - це три приміщення:

 • «Джамекян». Це роздягальня, в якій відвідувач повинен залишити не тільки одяг і взуття, а й погані думки, переживання і тяготи життя. На тілі залишається лише пов'язка на стегнах або простирадло (для жінок).
 • «Іликлик». Це зал для обмивань. Воду черпають спеціальними мідними чашами, а пил з тіла змивають оливковою милом.
 • «Харарет». Власне сама парилка. Це велике приміщення, де підлога і лежаки виконані з мармуру. Лежати і сидіти на таких крамницях дуже комфортно. При бажанні тут можна зробити масаж, пілінг обличчя і тіла.

Після парилки відвідувачі обов'язково призводять температуру тіла в нормальний стан. Робиться це в три етапи: спочатку занурюються в басейн з більш теплою водою, після - з більш прохолодною і в кінці - в крижану.

Вплив на організм людини

Хамам цінний не тільки своїми розслаблюючими властивостями, але й тим, що його відвідини:

 • Сприятливо впливає на шкіру - пори розширюються, очищаються. Оливкове мило живить її вітамінами, зволожує, пом'якшує.
 • Стимулює нормальний обмін речовин.
 • М'яко, але глибоко прогріває м'язи тіла, суглоби, що цінно після серйозних фізичних навантажень, травм.

У силу цього турецька лазня показана для відвідування людям з:

 • нервовими розладами і порушеннями сну;
 • хворобами суглобів;
 • остеопорозом;
 • артритом;
 • хворобами хребта.

Однак є і протипоказання. Так, відвідувати парилку не можна, якщо є:

 • запальні процеси внутрішніх органів, шкіри;
 • онкологічні освіти;
 • серцево-судинні хвороби.

Відмінності від російської і фінської лазні

Фінська сауна - справжнє випробування жаром навіть для затятих відвідувачів парилки. Температура тут може перевищувати 90 градусів, що, звичайно, витримає не кожен. З іншого боку, допомагає з максимальним комфортом пережити настільки високий показник досить сухе повітря - друга відмінна риса сауни, популярної у Фінляндії. А завдяки тому, що для обробки лазні використовуються хвойні породи дерева, повітря тут буквально просочений настільки корисними для організму людини фітонцидами.

Російська лазня більш щадна - температура в ній зазвичай підтримується на рівні 60-70 градусів, а вологість становить приблизно 60-80%, що значно вище, ніж у фінській сауні.

Хаммам - це делікатний і безпечний варіант парилки. Температура повітря в турецькій лазні варіюється від 35 до 55 градусів при вологості повітря в 100%. Також на відміну від російської лазні тут немає вельми небезпечних для організму крижаних купелей, що провокують колосальний перепад температури в організмі, звуження судин. А за рахунок великих площ випаровування (нагріваються і стіни, і підлогу, і лежаки) пар виходить «легким». Такі лазні можуть відвідувати багато людей, яким протипоказано паритися в російській і тим більше у фінській бані.

Також читайте інші наші статті на супутні теми: