Як розтопити шоколад?

Фото - Як розтопити шоколад?

Шоколад - дуже популярний в кондитерському мистецтві продукт. Він використовується як в якості основного інгредієнта, так і для прикраси і декорації всіляких тортів, тістечок, десертів і пирогів. Шоколад - дуже примхливий інгредієнт, і в цій статті ви дізнаєтеся, як правильно розтопити шоколад. Якщо ви робите це вперше, радимо не нехтувати рецептами, інакше, можливо, ви зіткнетеся з низкою проблем, пов'язаних з передчасним застиганням і консистенцією шоколаду.
Спосіб перший

Подрібніть шоколад, шматочки по можливості повинні бути однакового розміру. Далі подрібнений шоколад помістіть в суху чисту чашку або миску. Тепер закип'ятіть в каструлі невелику кількість води. Коли вода закипить, закріпіть миску з шоколадом в каструлі так, щоб вона не стосувалася дном води. Таким чином створиться ефект парової лазні. Слідкуйте за однорідністю маси і рівномірністю прогріву, за необхідності помішуйте. Щоб не зіпсувати якість розтопленого шоколаду, уникнете потрапляння в нього води і пари. Для цього візьміть чашку під шоколад з радіусом більше, ніж у каструлі. Не потрібно накривати шоколад кришкою - це сприятиме конденсації, що, знову ж таки, згубно. Якщо ви будете помішувати шоколад, стежте, щоб ложка була сухою. Температура розтоплення шоколаду в ідеалі не повинна перевищувати 50? С. Тепер ви знаєте, як розтопити шоколад швидко і без проблем.

Спосіб другий

Якщо шоколадна маса потрібна вам не для поливання, а для обмазування, то можна вдатися до простого способу, використовуючи мікрохвильову піч. Як розтопити шоколад в мікрохвильовці? Дуже просто. Виберіть найнижчий температурний режим і мінімальну потужність. Якщо у вашої печі є функція «розморожування», використовуйте саме її. Будьте уважні до часу, не перегрівайте масу, інакше шоколад почне швидко густіти. Не всі види шоколаду підійдуть для розтоплення. Наприклад, не варто брати для цих цілей пористий шоколад, його важко перетворити в однорідну масу. Краще брати шоколад без горішків, родзинок і інших домішок, повністю чистий. З нього виходить хороша однорідна маса і приємна консистенція.

Також для розтоплення шоколаду можна скористатися газовою духовкою, помістивши в неї подрібнені шматочки на 8-10 хвилин. Електрична духова шафа використовувати не рекомендується, шоколадна маса буде в ньому відволожуватися.


» » Як розтопити шоколад?