Як приготувати медовуху?

Фото - Як приготувати медовуху?

Медовуха - відмінний напій до святкового столу. Приготувати його можна в домашніх умовах. Для цього лише необхідно використовувати перевірений рецепт. Нижче розказано про те, як приготувати медовуху по-домашньому.
Необхідні інгредієнти для приготування медовухи

Перед тим як готувати медовуху по-домашньому, необхідно запастися такими інгредієнтами:

 • мед - 800 г;
 • дріжджі сухі - 1,5 ч. ложки;
 • шишки хмелю - 3 ст. ложки;
 • розчинний концентрат цикорію - 2 ст. ложки;
 • цедра апельсина (мелена) - 2 ст. ложки;
 • концентрат квасного сусла - 1 склянка;
 • мелений коріандр - 1,5 ч. ложки;
 • чиста вода - 6 л.

Як приготувати медовуху в домашніх умовах: інструкція


Процес приготування медовухи в домашніх умовах складається з наступних етапів:

 1. Візьміть велику емальовану каструлю, налийте туди 3 літри води, покладіть 700 г меду і все ретельно розмішайте. Поставте ємність на вогонь і доведіть до кипіння. Після чого додайте воду, що залишилася. Коли рідина закипить, то з'явиться пінка, зніміть її, а через 15 хвилин висипте шишки хмелю. Потім все це залиште кипіти на середньому вогні протягом 1 години.
 2. За 20 хвилин до готовності складу додайте цикорій, який додасть медовусі приголомшливий аромат і гарний відтінок. Потім вводиться концентрат квасного сусла і цедра апельсина. За 5 хвилин до готовності потрібно всипати коріандр і все ретельно перемішати. Після чого потрібно буде залишити все це на 25-35 хвилин.
 3. Візьміть зварену рідину і процідіть через ситечко в чисту каструлю. Її поставте на вогонь, доведіть до кипіння і вимкніть. Потім візьміть стерильний склянку і налийте в нього 300 мл приготованого сусла з меду і добавок. Залиште його остигати.
 4. Візьміть трилітрові банки і прокип'ятіть їх. У склянку з остившім суслом всипте дріжджі. Розмішувати їх не потрібно. Необхідно залишити їх підходити на 20-30 хвилин, після чого додайте закваску в каструлю з основним кількістю сусла, яке повинно мати температуру не більше 30 градусів. Все ретельно розмішайте чистим ополоником і розлийте по трилітровим банкам, вони повинні бути заповнені тільки наполовину.
 5. У двох пластмасових кришках виконайте круглі отвори ножем і вставте в них трубочки від крапельниць. Ними закрийте банки з суслом і залиште в приміщенні, де присутня температура не більше 21 градуса. Потім візьміть літрову банку, наповніть її водою і опустіть туди кінці трубок, які виходять з кришок, одягнутих на ємності з суслом.
 6. Через 2-3 дні, коли процес бродіння в медовусі вщухне, її потрібно розлити по літровій тарі, яка повинна бути стерильною. Але спочатку візьміть залишився мед, вилийте в ємність, туди додайте 100 мл води і доведіть все до кипіння. Розлийте все це по стерильною тарі, а потім туди додайте медовуху з трилітрових банок. Після чого закрийте їх пробками і залиште на 2 тижні при температурі +4. Після закінчення цього терміну можна пробувати готову медовуху.

Якщо ви бажаєте зробити такий напій за класичним рецептом, то скористайтеся рецептом з іншої нашої статті про те, як приготувати медовуху: Як зробити медовуху.


» » Як приготувати медовуху?