Що таке шпори?

Фото - Що таке шпори?

Якщо посидіти на вулиці, в компанії бабусь, на лавці, то можна почути безліч найрізноманітнішої інформації. Вони обговорюють дуже важливі питання і говорять на різні теми. Починаючи політикою і закінчуючи здоров'ям. Якщо вам цікава тема медицини, то давайте в цій статті спробуємо знайти відповідь на питання: «П'яткова шпора. Що це, як лікується ». А так же розглянемо, які запобіжні засоби потрібно зробити, щоб не мучитися цим захворюванням.
Термінологія

Отже, що таке шпори на ногах. Це кісткові розростання у вигляді клина або шипа, розміщене в районі п'яткової кістки. Шпора характеризується гострими і пекучими больовими відчуттями при опорі, безпосередньо, на п'яту. Відчуття схоже на цвях або що-небудь гостре в п'яті. Клінічна картина обумовлена змінами в м'яких тканинах, периоститом і запаленням слизових сумок. Біль у нозі відчувається тому, що наріст тисне на сильно запалені тканини.

Шпора. Причини утворення

Слід знати, що є кілька причин утворення шпор.

 • У дев'яносто відсотках випадків, шпора розвивається через плоскостопість. Так як навантаження розподіляється неправильно, і це сприяє перенапруження сухожиль. У підсумку, запалюється поверхневий шар кісткової тканини.
 • Шпора може з'явитися через гострої або хронічної травми п'яткової кістки.
 • Після перенесеного захворювання, пов'язаного з порушенням обміну речовин.
 • Через порушення кровообігу.
 • Якщо у людини погана прохідність судин.
 • Шпора може виникнути внаслідок хвороби Бехтерева, поліартриту, артриту.

Тепер ви знаєте, від чого шпори з'являються, але слід розуміти, що після виявлення причини, необхідно завзяте і тривале лікування. Не слід боротися з недугою самостійно. Зверніться до фахівця. Вас може спостерігати як ортопед, так і хірург.

Лікування

Необхідно пройти комплекс заходів, щодо ліквідації запалення. У нього входять:

 • Лікувальний масаж і гімнастика. Для поліпшення кровообігу.
 • Відвідування фізіологічного кабінету.
 • Під час лікування слід уникати сильних навантажень на хвору область. Для цього слід носити спеціальні ортопедичні устілки, виготовлені індивідуально.
 • Якщо курс лікування не приносить ніяких результатів, то слід зробити рентгенівський знімок.
 • У деяких випадках, можна зробити ударно-хвильову терапію. Але врахуйте, її не можна робити пацієнтам з порушенням згортання крові, вагітним і тим, у кого, в організмі, є злоякісні новоутворення.

Якщо лікування не дало результатів, то використовуються лікарські препарати, що роблять протизапальну дію. З їх допомогою купірується больовий синдром. Але, у жодному разі, не лікуєтеся самостійно. Лікування має призначати лікар. При введенні протизапального препарату потрібно знати місце, глибину уколу, і якщо все зроблено правильно, то пацієнт забуде про цю неприємну хворобу на багато років. Але якщо проводити таку процедуру будинку, або не дуже кваліфікованого фахівця, то можна до шпори додати ще й безліч різних ускладнень. Наприклад, нагноєння в тому місці, де робили укол, або омертвіння тканин.

Тепер ви знаєте, що таке шпори, все найважливіше про це захворювання і усвідомлюєте всю необхідність лікування даного захворювання. Бажаємо вам міцного здоров'я і не знати подібних захворювань.


» » Що таке шпори?