Що буде, якщо не спати?

Фото - Що буде, якщо не спати?

Мрія майже кожної людини щоб в добі було не 24 години, а 42. Здавалося, вистачило б часу наробитися, побути з сім'єю, погуляти з друзями. Але майже ніхто не говорить, що цей час він витратив би на сон. А що буде, якщо не спати, може це і є вихід, щоб все встигнути? Але якщо розібратися, наскільки корисний для здоров'я сон, то так нехтувати цим не варто. Сон - це не шкідлива звичка, від якої можна відмовитися. Не потрібно шкодувати витрачених годин на цю фізіологічну потребу. Якщо ви думаєте, що за час, проведений в обіймах Морфея, ви встигли б перевернути Мир, то заспокойтеся, ви переверне його за довге і здорове життя, яку вам гарантує якісний сон.

Серед тваринного світу є свої рекордсмени. Наприклад, африканські леви царствено опочівают цілих 20 годин на добу, тхори сплять 19, білки - 15, люди - 8, слони і жирафи - 4, а миша-малютка - тільки годину. Так що люди дотримуються золотої середини у цьому рейтингу. У різному віці потреба у сні теж варіюється. Чим молодша людина, тим довше він повинен спати, прокидаючись тільки на годування, а літні люди запросто задовольняються п'ятигодинним відпочинком. Хоча не можна сказати, що люди все поголовно сплять по вісім годин. Цей процес дуже індивідуальний.
Удар по нервовій системі

Так що буде, якщо не спати зовсім? Та нічого хорошого. Припустимо, що якийсь студент не спав кілька ночей і готувався до іспиту. В результаті начебто весь матеріал прочитаний, і квиток дістався щасливий, де всі питання знайомі, а витягти з пам'яті відповіді якось не виходить. При нестачі сну, насамперед, страждає нервова система, яка при такому варварському ставленні до усталеному режиму починає давати збої. І марно накачувати себе кавою, міцним чаєм або енергетичними напоями. Це буде, немов втомлену кінь продовжувати стягують батогом, щоб проїхати на ній ще десяток-другий кілометрів. Нещасна тварина збіситься, а потім загине. Пожалійте себе, не ставте над собою екстремальні досліди, ставитеся до свого здоров'я дбайливо.

Шкоди всьому організму


Крім нервової системи від недосипання страждає весь організм. Виникають ризики гіпертонії, інсульту, діабету, ожиріння. Дуже швидко зношується серце. Погіршується зовнішній стан. Шкірні покриви стають сухими і в'ялими, набувають нездоровий колір, очі червоніють і сльозяться. При тривалому недосипанні страждають волосся і нігті. Недарма кажуть, що одним з головних зброй жінки в боротьбі за красу і молодість є повноцінний сон. Втім, якщо постійно недосипати, то худо-бідно, але ви досить довго протягнете, а повна відмова від сну загрожує смертю через 6-8 днів. Хоча згідно з новими дослідженнями, хронічне недосипання загрожує розвитком суїцидальних нахилів.

Гормон стресу

Деякі добровольці ставили досліди над собою щоб дізнатися - що буде, якщо не спати. Велике прохання до вас, не повторюйте цього, просто повірте прочитаного. При відмові від сну організм виробляється у великих кількостях гормон стресу, який гальмує оновлення клітин мозку. Перша доба безсоння піддослідні витримували практично без зусиль, наприкінці другої доби спостерігалося гостре бажання заснути, розвивалася неуважність і агресія. Далі була потрібна стороння допомога, так як самостійно добровольці практично не могли пильнувати. На третю добу починалися галюцинації, відбувався відмова від їжі. Люди виглядали настільки виснаженими, як ніби кілька тижнів поневірялися по пустелі. На четверту-п'яту добу досліди припиняли, боячись можливості летального результату.


» » Що буде, якщо не спати?