Скільки людина може без сну?

Фото - Скільки людина може без сну?


Іноді ми за родом своєї діяльності або з інших причин довгий час обходимося без сну. Звідси виникає цілком природне запитання - скільки людина може без сну?

Взагалі, рекорд «безсоння» становить 453 години (майже 19 діб), він належить американцеві на ім'я Роберт Мак-Дональдс. Це рекорд занесений в книгу рекордів Гіннеса. Але даний факт - це виключення з правил, так як в середньому людина може обійтися без сну не більше чотирьох діб, при цьому він повинен докласти масу зусиль, щоб, в прямому сенсі слова, не заснути на ходу.

Всім відомо, що доросла людина повинна спати 6-8 годин на добу. Якщо людина спить менше, то це вже відхилення від норми і загроза організму. Є доведені досліди, в ході яких були виявлені хімічні процеси в мозку людини, які виникають у відсутності сну і ведуть вони до придушення психіки.

  • Якщо людина не спить дві доби, то у нього починаються зміни в гормональному фоні, а також спостерігається придушення психіки і порушуються природні нейронні зв'язки в корі мозку.
  • Якщо не спати 3-5 діб, то почнеться руйнування клітин головного мозку, при цьому помітно зросте навантаження абсолютно на всі внутрішні органи, особливо страждає серце.
  • Відсутність сну більше п'яти діб - це незворотні зміни, які приведуть до неминучої смерті. Але чіткої відповіді на питання: «скільки людина проживе без сну» немає. Існує маса підтверджених даних, які свідчать про те, що люди виживають і після десяти днів без сну. Хоча в таких дослідженнях дуже складно довести, що людина за весь період часу жодного разу не заснув. Або хоча б не перебував у стані поверхневого сну.

Поверхневий сон являє собою особливий стан, у ньому людина може рухатися і навіть вести бесіду, але його мозок в цей час періодично відключається на дуже короткі проміжки часу, для очей оточуючих це може залишитися непоміченим.

Крім цього, існує версія, яка говорить, що в різних екстремальних ситуаціях мозок людина з ряду причин (травми та ін) навчається частково відключатися, тим самим він дає можливість для відпочинку всіх органів, але не відразу, а по черзі.

Це не є особливістю людини, такими здібностями володіє безліч морських тварин, яким просто не можна повністю розслабитися і відключитися.

У кожному разі, з такими речами, однозначно, жартувати не можна. Не варто перевіряти ресурс свого організму. Додатково по темі можна почитати в матеріалі «Що буде, якщо не спати?».


» » Скільки людина може без сну?