Чи потрібно збивати температуру?

Фото - Чи потрібно збивати температуру?

Висока температура, як правило, супроводжує більшість захворювань людини. Чи потрібно збивати температуру завжди, коли вона піднімається вище 37 або все ж варто не поспішати з лікуванням?

Підвищення температури тіла у хворої людини говорить, насамперед, про те, що його організм почав боротися з хвороботворними мікробами, що викликали захворювання. Було б набагато гірше, якби людина не могла боротися з хворобами силами свого власного організму. Але все ж висока температура вважається екстремальним станом організму для будь-якої людини. Отже, коли потрібно збивати температуру?
Дайте організму можливість боротися

Вважається, що поки температура не піднялася до 38.5 градусів, збивати її в жодному разі не потрібно, інакше ви просто будете позбавляти організм можливості боротися. До того ж постійно збиваючи температуру, ви будете продовжувати хвороботворних мікробів довше існувати у вашому організмі. Доведено, що при температурі в 39-40 градусів віруси і бактерії, що викликають різні людські захворювання, довго не живуть.

Як збити температуру 40? Існують наступні методи збивання високої температури:

  • таблетки (німесулід, парацетамол, ібупрофен, аспірин та інші жарознижуючі засоби);
  • прохолода (одягніться легше, провітріть приміщення до температури в 22С і ні в якому разі не грійтеся ковдрами і нагрівачами, навіть якщо вас морозить);
  • велику кількість води (при температурі відбувається зневоднення організму, тому потрібно більше пити злегка теплого морсу, чаю або звичайної води);
  • ванна з теплою водою (після неї не витирайтеся насухо, щоб прискорити процес охолодження);
  • обтирання з оцтом (розтирайте розчином оцту з водою у відношенні 1: 5 температурящих людини кожні 3 години);
  • обгортання (попередньо змочіть тканину настоєм на основі деревію);
  • клізма (сольовий розчин з декількома краплями бурякового соку, а також з відваром ромашки роблять навіть дітям);
  • компрес з м'яти (кладуть на лоб, зап'ястя, віскі, в пахові западини кожні 10 хвилин).

Ніколи не збивайте температуру сауною, коньяком або горілкою, так як це загрожує, навпаки, перегрівом організму. Запам'ятайте: якщо у вас підвищилася температура, обов'язково викличте лікаря і обговоріть з ним всі варіанти свого лікування.


» » Чи потрібно збивати температуру?