Від чого може бути температура?

Фото - Від чого може бути температура?

Хвороба завжди застає нас зненацька. Особливо неприємно, коли піднімається температура, і особливо, коли це відбувається у дітей. Так від чого буває температура?
Причина підвищення температури

Висока температура зазвичай викликає у нас страх і паніку. Не знаючи, від чого може бути температура, ми викликаємо лікаря, починаємо пити різні таблетки, боїмося, що піднялася температура нашкодить організму.

Насправді, висока температура - це природна реакція нашого організму на інфекцію. Коли хвороботворні мікроби і віруси проникають в наш організм, їх зустрічають лейкоцити, які відразу починають активну боротьбу з інфекцією. В результаті цього гіпоталамус, який є певним термостатом в нашому організмі, дає команду підвищити температуру тіла. При підвищеній температурі

Часто висока температура - це ознака серйозного захворювання, і якщо ви не доктор, то не варто самому собі ставити діагноз і займатися самолікуванням. Це загрожує серйозними наслідками.

Багато хто знає, що пити від температури. Зазвичай вживають парацетамол. Він добре знімає температуру і знеболює, але варто відзначити, що збивати її потрібно тільки, коли вона піднімається вище 38,5. Збиваючи меншу температуру, ви не даєте організму боротися з інфекцією.

Що викликає високу температуру?

 1. Грип. Це вірусне захворювання, що супроводжується температурою, ломота в суглобах, болями у м'язах, загальною слабкістю і катаральними явищами.
 2. Ангіна супроводжується температурою і гострим болем у горлі.
 3. Пневмонія, крім високої температури, характерна болем у грудній клітці, що підсилюється при вдиху.
 4. Гострий пієлонефрит протікає з болем в області нирок, у сечі виявляється білок, підвищується температура і артеріальний тиск, з'являються набряки.
 5. Гемморагіческая лихоманка або «мишача хвороба» характеризується дуже високою температурою, повною відсутністю сечовипускання в перші дні хвороби, м'язовими болями і почервонінням шкіри.
 6. Гастроентероколіти (дизентерія, сальмонельоз, холера, паратиф і.т.д.) супроводжуються проносом, блювотою, гострими болями в животі, температурою.
 7. Менінгіт та енцефаліт характеризується високою температурою, висипом, порушенням зору, напругою шийних м'язів.
 8. Вірусний гепатит А або жовтяниця - висока температура, пожовтіння шкірних покривів і білків очей.

Занадто висока температура тіла небезпечна для організму, особливо для дитячого, до того ж, може бути ознакою серйозного захворювання. Тому вкрай важливо вчасно викликати лікаря швидкої допомоги, щоб виключити ймовірність захворювання або відвезти хворого до стаціонару для надання йому своєчасної допомоги та лікування.


Бувають випадки нерозуміння того, від чого температура 37 градусів тримається протягом довгого часу. У цьому випадку також рекомендується звернутися до лікаря для призначення аналізів, щоб з'ясувати, від чого тримається температура. Такий стан може бути ознакою деяких захворювань.

Хвороби з тривалою температурою

 • Хвороби сечовидільної системи
 • Вірусний гепатит
 • Сифіліс, токсоплазмоз, мікоплазмоз
 • Туберкульоз
 • ВІЛ-інфекція
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту і глистной інвазії
 • Захворювання щитовидної залози
 • Пневмонія
 • Міокардит, перикардит, ендокардит

Багато з цих захворювань довгий час ні в чому не проявляються, крім субфебрильної температури і деякої слабкості. Люди не звертають уваги на цей стан свого організму, що в корені неправильно. Всім відомо, що лікувати хворобу легше на початковому етапі, ніж у її запущеній формі.

Температура у дітей

У маленьких дітей температурою можуть супроводжуватися багато захворювань, особливо в період прорізування зубів, і багато мам знають, від чого у дитини температура, якщо він не застуджений і у нього нічого не болить.

Що дати дитині від температури повинен вирішувати педіатр, і батьки знають, який засіб підходить їх малюкові. Часто це препарати на основі парацетамолу або ібупрофену в свічках, таблетках або суспензіях. Дозування та частоту прийому потрібно вибирати за віком, вона вказується в інструкції до ліків.

Взагалі, температура - справа серйозна і не варто просто «лікувати» її жарознижувальними засобами. Звичайно, у нас немає можливості бігти до лікаря при кожній ГРВІ, але все ж варто бути уважнішими до свого організму. Якщо раптом ви помітите якісь болі або стану, не характерні для простудного захворювання, то, звичайно ж, варто проконсультуватися з фахівцем.


» » Від чого може бути температура?