Що робити, якщо піднялася температура?

Фото - Що робити, якщо піднялася температура?

Оптимальною температурою для тіла людини, є температура 36,6? С. З попаданням в організм хвороботворних мікробів або вірусів, вона може підвищуватися. Як бути і що робити, якщо піднялася температура? Чи варто відразу її збивати або бігти до лікаря? Спробуємо відповісти на ці питання.
Причини

Для початку варто розібратися, від чого піднімається температура. Підвищення температури тіла людини - це не хвороба, а всього лише захисна реакція нашого організму на що відбуваються в ньому запальні процеси. Якщо вона піднялася на 1 - 2 градуси, не варто звертатися до лікаря або її збивати. При незначному підвищенні температури до 38,5? С, так само не варто приймати жарознижуючі ліки, або опускати її самостійно. За допомогою температури, організм захищається від бактерій і вірусів, які за таких умов погано розмножуються. Саме ж комфортне для них стан - 37,0? С. Тому деякі лікарі навіть практикують методику штучного підвищення температури.

При підвищенні температури тіла в організмі людини активізуються захисні реакції. Тому низьку температуру ми не чіпаємо. Але в тому випадку, коли вона починає зашкалювати за 38,0? або 38,5 С, тканини нашого організму починають споживати більше кисню і поживних речовин, збільшується токсикация. В результаті чого, зростає навантаження на серце і легені. За таких обставин, знизити температуру просто необхідно.

Температура у людини може підвищитися з різних причин:

 • Гостра респіраторна вірусна інфекція
 • Кишкова інфекція
 • Передозування лікарськими препаратами
 • Непереносимість компонентів препарату
 • Отруєння токсичними речовинами
 • Перегрів на сонці або тепловий удар
 • Сильні переживання і страх
 • Переохолодження та запалення легенів
 • Гостре хірургічне захворювання

Бувають випадки, коли протягом місяця постійно піднімається температура. Зміни відбуваються на частки градусів, але вони дуже відчутні для організму. У такому разі не може бути й мови про самолікування, в обов'язковому порядку зверніться до лікаря. Подібне підвищення температури може символізувати проблеми у внутрішніх органах.

Боротьба з жаром

У випадку звичайної застуди, ви можете впоратися з хворобою самі. Якщо термометр показує вище 38,5? С і температура супроводжується ознобом, ломота або сильним головним болем, то її можна збити, використовуючи при цьому такі лікувальні препарати:

 • Парацетамол. Він знижує жар, знеболює, знімає запалення. Вживати цей препарат коштує не більше трьох днів, інакше він може спровокувати утворення каменів у нирках.
 • Аспірин. З ним варто бути дуже обережним. Міститься в аспирине ацетилсаліцилова кислота підсилює ймовірність кровотеч, впливає на слизову, викликаючи її набряклість, і провокує спазми бронхів.
 • Ібупрофен. Підвищує імунітет, знижуючи запалення і болю, послаблює температуру. Є щадним ліками для шлунково-кишкового тракту, але протипоказаний при виразках, вагітності та хронічних хворобах.

Якщо після жарознижуючого знову піднялася температура, не лякайтеся. Ви ж ще не побороли свою хворобу, і ваш організм робить це своїми способами. Жарознижуючі препарати не потрібно пити регулярно, вони не працюють на профілактику. Пити їх потрібно тільки в тому випадку, коли температура знову піднялася до 38,5? С.

Запам'ятайте: якщо температура висока, викликайте лікаря. Тільки він зможе правильно поставити діагноз і призначити курс лікування. Самостійно діяти в таких випадках - шкодити своєму здоров'ю.


» » Що робити, якщо піднялася температура?