Чим збити температуру у дитини?

Фото - Чим збити температуру у дитини?

Якщо у малюка піднялася висока температура, це привід для занепокоєння. У малюка може бути інфекція, вірус, можуть різатися зуби. Якщо піднялася температура, то це означає, що організм бореться з інфекцією, але що робити при високій температурі, як бути ?. Найчастіше лікарі рекомендують не збивати температуру, якщо вона не досягла 39 градусів. Якщо ж дитина погано переносить високу температуру, наприклад, у нього холонуть кінцівки, то температуру збивайте вже при 37,7 градусах. Не завжди температура може піднятися з-за будь-якої інфекції. У маленьких дітей не дуже розвинена терморегуляція організму в цілому, тому температура може піднятися, якщо він занадто тепло одягнений, довго перебував на сонці або тривалий час приймав гарячу ванну.
Яку температуру збивати у дитини?

Важливо знати, що у дітей до шести місяців температура до 37,3 градусів вважається нормальною, а у дітей до півтора років - до 37 градусів. Але якщо звичайна температура вашого малюка 36,6 і раптом вона піднялася до 37 градусів, то це вже відхилення від норми. Тобто кожен випадок розглядається індивідуально. Також слід знати, в який час правильно вимірювати температуру у малюка. Ніколи не вимірюйте її під час годування або після нього, в час, коли ви гуляєте на вулиці або після прогулянки. Ще температура може піднятися, якщо дитина психує або плаче. Завжди пам'ятайте, що все індивідуально, а тому вирішувати, збивати температуру чи ні, теж потрібно залежно від конкретного випадку.

Як збити дитині високу температуру?

Роздягніть дитини і укрийте тонким покривалом, бажано, щоб воно було з натуральних тканин. Приміщення обов'язково має бути провітреним. Під час провітрювання не залишайте малюка в тому ж приміщенні, віднесіть його на час в іншу кімнату.

Способи збити температуру

Чим збити температуру у дитини? Якщо температура піднялася вище 39 градусів, можна дати жарознижуюче, для малюків краще використовувати свічки. Якщо температура у малюка супроводжується поносом, то використовуйте жарознижувальний сироп. Але не давайте жарознижуючий частіше, ніж три рази на день. Якщо температура не падає протягом двох днів, викликайте лікаря. У такому випадку потрібно більш серйозне лікування, не намагайтеся збити температуру самостійно, оскільки підвищена температура протягом трьох днів і більше говорить про повторну інфекції, а це може бути пневмонія або пієлонефрит. Краще завжди консультуватися з лікарем, щоб дізнатися, чим можна збити температуру дитині. Поки спробуємо домашні варіанти, можливо, їх буде достатньо. 

Як збити дитині температуру 39


Якщо така температура супроводжується судомами (малюк різко перестає плакати, витягується в струну, починає тремтіти і закочувати очі), ніжки необхідно терміново зігріти. Спочатку своїм диханням, а потім надіньте малюкові бавовняні шкарпетки. Добре розширює судини і прискорює кровотік спазмолітик (його може призначити тільки лікар). Добре знімає жар капустяний лист, прикладений до чола дитини.

Як швидко збити дитині температуру

Для цього дотримуйтесь наступні поради:

 • Провітріть приміщення.
 • Роздягніть малюка.
 • Слідкуйте за стан ручок і ніжок. Якщо вони холодні, одягніть теплі носочки.
 • Обітріть малюка мокрій прохолодній тканиною.
 • Покладіть на чоло лід або холодний рушник.
 • Дайте жарознижуюче.
 • Міняйте мокрий одяг та постільну білизну своєчасно. 

Як немовляті збити температуру?

 • Надіньте на малюка бавовняну тонкий одяг.
 • Вимкніть яскраве світло і телевізор. Дитині потрібен повний спокій, тому розмовляйте тихо, уникайте різких звуків.
 • Давайте більше пити (грудної малюк може пити воду-морси і соки виключені, на тлі температури вони можуть викликати алергічну реакцію).
 • Оберніть ступні дитини серветками, змоченими в холодній воді, накрийте тонкої простиней- серветки міняйте кожні півгодини. Компрес повторіть три рази.
 • Будь-які ліки давайте тільки за згодою вашого лікаря або лікаря швидкої допомоги. 

Народна медицина

Як збити температуру дитині народними засобами? Багато батьків більше довіряють народних засобів, якими їх лікували мами і тата. Таких коштів дуже багато, наведу деякі з них:

 • Можна збити температуру дитині за допомогою оцту. Ви можете зробити оцтовий компрес або влаштувати обтирання з оцтом. У теплу воду додайте кілька крапель оцту. У цьому розчині змочіть носочки дитини і надіньте їх на ніжки. Зверху укутайте ніжки тонким покривалом. Такий компрес слід міняти через кожні півгодини тричі. Точно таким же розчином можна і обтирати малюка. Змочіть в ньому м'яку тканину і обтирайте нею дитини, після обтирання накрийте тонким покривалом. Процедуру можна повторювати кілька разів.
 • Можна зробити дитині клізму з кип'яченою водою. Температура води не повинна перевищувати 20 градусів.
 • Здавна відомо дію ягідних морсів. Рясне пиття брусничних і журавлинний морс швидко знімає жар. Не давайте такі морси новонародженим або дітям, схильним до різні алергій.
 • Обгортання. Намочіть пелюшку в холодній воді і загорніть в неї дитину. Слідкуйте за тим, щоб він не замерз. Через 20 хвилин витріть малюка сухим рушником і накрийте тонкої простирадлом. Такі обгортання можна застосовувати кілька разів, поки температура не почне падати.

Застосовуючи різні заходи і народні способи, не зловживайте самостійним лікуванням, вчасно звертайтеся до лікаря. 


» » Чим збити температуру у дитини?