Як позбутися від заїкання?

Фото - Як позбутися від заїкання?

Заїкання - мало хто знайомий з цією проблемою особисто. Однак, ті, хто знайомий, відчувають справжні муки в деяких ситуаціях спілкування. Справа тут не тільки в незручність власної мови. Не варто забувати про те психологічному факторі скутості, який відчуває на собі людина. Наша сьогоднішня тема дуже серйозна. Поговоримо про те, як позбутися заїкання. Отже:
Заїкання. Чи є вихід?

Логофобия або фобія говорити є наслідком або причиною заїкання. Цей діагноз ставиться в тому випадку, якщо людина відчуває значні труднощі в момент проголошення слів або складів. До таких труднощів відносять пролонгацію або призупинення на певних звуках в момент вербальної мови.

Як позбутися від заїкання самостійно? Чи можливо це? Ці питання мучать тих, хто відчуває серйозні труднощі в спілкуванні через свою проблеми з мовою. Відразу ж обмовимося, що наведені методи лікування недуги не можна вважати єдино вірними, також ми не даємо вам гарантії повного позбавлення від заїкання. Але все ж, наш колектив просить уважно поставитися до цих порад, адже багатьом вони допомагають.


Традиції лікування заїкання йдуть корінням углиб століть. Найпоширеніший і в той же час дієвий спосіб лікування - це дихальні вправи. Як відомо, багато співаків, які співають на досить хорошому рівні не відчувають проблем зі своєю промовою. Секрет, в даному випадку, у свободі і природності роботи м'язів голосового апарату. Перед вами дві вправи фахівця Стрельниковой:

  • Вправа під назвою "Насос" має на увазі виконання наступних дій. Встаньте прямо, тримаючи ноги на ширині плечей. Опустіть голову. Руки повинні бути в природному розслабленому положенні. Несильно нахиліться вперед таким чином, щоб спина округлилася. Голова і руки опущені. Шия розслаблена. Тепер необхідно зробити швидкий потужний вдих, бажано зі звуком. Підніміться, але повністю не випрямляйтеся. У момент підйому зробіть спокійний видих носом або ротом. Повітря повинен вийти з легких як би сам собою. Повторіть дану вправу кілька разів, Пам'ятайте про те, що рухи повинні виконуватися без надання навантажень на поперек. Найбільш оптимальний варіант виконання вправи - це 8 вдихів, потім 5 секунд перерви, знову 8 вдихів. У нормі необхідно виконати 12 підходів. Пам'ятайте про те, що навантаження повинна збільшуватися поступово. Не намагайтеся виконати всі 12 підходів в перший же день вправ.
  • Ще одна вправа від Стрельниковой називається "Поворот голови". Стійте прямо, тримаючи ноги на ширині плечей. Руки спокійно важать по боках. Поверніть голову наліво, після чого виконайте швидкий гучний вдих. Не поспішаючи поверніть голову в іншу сторону. У цей момент зробіть видих. Не забувайте про те, що зупинка голови посередині не потрібна. Також пам'ятайте, шия повинна бути розслаблена. Ноги і тулуб повинні зберегти своє початкове положення. Норма даної вправи - це 8 вдихів. Також варто поступово збільшити навантаження, і довести її до максимальної, яка становить 3 підходи по 32 вдиху.

Чи можна позбутися від заїкання? Відповідь на це питання криється в вас самих, дорогий читачу. Найбільш ефективний метод - це проходження курсу вправ, будь то методика Стрельникової або будь-яка інша. Не варто забувати і про те, що людина, що страждає заїканням, є тим, хто відчуває труднощі у спілкуванні. І ці труднощі носять психологічний характер. Тому для успішного подолання проблеми і для повного позбавлення від заїкання вам також знадобиться допомога психолога або тренінгова робота в проблемній групі.


» » Як позбутися від заїкання?