Як отримати шенгенську візу?

Фото - Як отримати шенгенську візу?

Для в'їзду в зону Європейського Союзу громадянам Росії необхідна шенгенська віза. В принципі, отримуючи візу будь-якої країни із зони Європейського Союзу, ви можете подорожувати по всій Європі. Але якщо ви отримали німецьку візу, а поїхали, наприклад, до Франції, то при повторному зверненні в консульство у вас можуть зажадати докази того, що ви відвідували країну, візою якою скористалися. Таким доказом можуть служити готельні ваучери або авіаквитки. Якщо ж ви не зможете надати жодних підтверджень, то не виключено, що вам відмовлять у повторній видачі дозволу на в'їзд. Тому краще всього отримувати шенгенську візу в консульстві тієї країни, яку ви насправді збираєтеся відвідати. Отже, як отримати шенгенську візу ...

Не так давно консульство кожної країни шенгенської зони висувало свої вимоги до тих документів, які громадяни Росії повинні були надавати разом із заявою на візу. Зараз процедура видачі візи спростилася, і список документів став єдиним для всієї Єврозони. Менше стало і необгрунтованих відмов в отриманні дозволу на в'їзд, так як консульства зобов'язали аргументувати кожен конкретний випадок відмови у видачі візи.
Документи для отримання шенгенської візи

  1. Закордонний паспорт громадянина Російської Федерації, термін дії якого не менше трьох місяців після закінчення поїздки.
  2. Дві фотографії 3.5х4.5
  3. Підтвердження доходів (довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати, виписка з банківського рахунку, для непрацюючих - спонсорський лист, яке пише людина, що фінансує поїздку. До спонсорській листа необхідно додати довідку з роботи спонсора або виписку з його банківського рахунку.
  4. Підтвердження місця перебування за кордоном (бронь готелю, запрошення фірми чи приватної особи).
  5. Медична страховка на весь час вашого перебування за кордоном.
  6. Анкета.
  7. Копії авіа або залізничних квитків в обидві сторони.
  8. Старий закордонний паспорт або його копія, якщо в ньому є шенгенські візи.

Якщо виїжджають за кордон неповнолітні діти одні або з одним батьком, то необхідно нотаріально завірений дозвіл на виїзд з країни (від одного або обох батьків).

Крім того, іноді в консульстві можуть зажадати якісь додаткові документи.

Якщо ви подорожуєте в складі туристичної групи або просто купуєте тур, то вам буде необхідно лише принести документи в агентство, яке займеться оформленням вашої візи. Але варто мати на увазі, що вас можуть запросити для додаткової співбесіди. Наприклад, в посольство Німеччини запрошують усіх громадян, які вперше отримують шенгенську візу, інші консульства зазвичай призначають співбесіду лише в тому випадку, якщо якісь надані вами документи здадуться їм сумнівним або недостовірними.

Як отримати шенгенську візу самостійно

Якщо Ви хочете відвідати якусь певну країну, то вам потрібно звернутися за шенгенською візою в її консульство. Якщо ж у ваших планах відвідування декількох країн, то найоптимальнішим варіантом буде отримання візи тієї країни в якій ви будете перебувати найдовше або ж тієї, в яку ви прибудете в першу чергу.

Список документів на отримання візи для індивідуальної поїздки не відрізняється від того, який потрібно готувати в тому випадку, якщо всі клопоти з оформлення на дозвіл в'їзду в країну бере на себе туристичне агентство.


Правила запису до консульства для подачі документів різні, наприклад, для отримання візи до Німеччини ви повинні або особисто приїхати в консульство, або записатися по телефону, але дзвінок буде платним. Для того, щоб отримати чеську візу, можна звернутися в спеціальний сервісний центр, де вам допоможуть правильно підготувати всі документи, але візьмуть при цьому додатковий збір. Можна приїхати і в консульство з усіма документами, у приймальні з ними ознайомитися секретар, і якщо все в порядку, запише вас на певний день для подачі документів.

Терміни отримання візи

Кожне консульство має свої терміни розгляду документів на візу. Грецькі візи видають протягом трьох днів, чеські - 11 робочих днів, а німецьку доведеться чекати два тижні. Інформацію щодо термінів розгляду документів також можна дізнатися на сайті консульства. Якщо віза потрібна терміново, то за позачерговий розгляд ваших документів візьмуть додатковий збір, але варто враховувати, що не всі консульства оформляють термінові візи, тому, краще подавати документи таким чином, щоб мати достатній запас часу.

Як отримати річну шенгенську візу

Для отримання річної візи не так давно потрібні були дуже вагомі підстави. Навіть тим, хто має нерухомість у Європі видавали річну візу, яка обмежує термін перебування в зоні шенгенського договору 180 днями в році.

Річну візу без обмежень в'їздів зазвичай видають особам, які оговтуються на навчання або запрошені на роботу в яку-небудь з країн Європейського союзу. Природно, при подачі документів на таку візу обов'язково потрібні запрошення від роботодавця, які дуже строго перевіряються.

Річну мультивізу не так давно стало видавати італійське консульство. У цьому випадку також діють обмеження по термінах перебування в країні - не більше 180 днів у році. Крім того, документи на видачу річної мультивізи можуть подавати лише ті громадяни Росії, які за останні два роки вже отримували мінімум одну короткострокову італійську візу і не мали жодних порушень візового режиму в Європейській зоні.

Багато країн Євросоюзу (наприклад, Греція, Іспанія, Франція) автоматично видають росіянам піврічну шенгенську візу, яка дозволяє п'ять разів в'їжджати до Євросоюзу. А при повторному зверненні вищеперелічені країни можуть видати і річну візу.


» » Як отримати шенгенську візу?