Які документи потрібні для візи?

Фото - Які документи потрібні для візи?

Отримання візи на відвідування деяких держав - стандартна процедура. Ознайомитися з тим, які документи потрібні на візу, можна на сайті консульства країни, яку ви плануєте відвідати. Якщо ж організацією поїздки займається туристичне агентство, то зазвичай вам надається повний список всіх необхідних паперів, які потрібно зібрати.
Документи на шенгенську візу

Всі країни шенгенського договору вимагають від росіян, які збираються відвідати будь-яку стану, що входить в зону Шенгену, такі документи для отримання візи:

  • Діючий закордонний паспорт з місцем для візи і митних відміток, а також терміном дії не менше шести місяців від кінцевої дати поїздки.
  • Копія загальногромадянського паспорта (всі сторінки з відмітками).
  • Запрошення від приватної особи або ваучер на готель.
  • Заповнена анкета (її можна завантажити на сайті консульства).
  • Копії залізничних чи авіаквитків в обидва боки.
  • Підтвердження фінансової спроможності (їм найчастіше може служити лише виписка з банківського рахунку, в деяких країнах приймається довідка з місця роботи із зазначенням дати надходження на роботу і доходу за останній рік).
  • Довідка з місця навчання (для студентів чи школярів).
  • Фотографії на Шенгенську візу.
  • Медична страховка, чинна на весь час перебування за кордоном.

Якщо в поїздку відправляється дитина з одним батьком або без супроводу батьків, то потрібно нотаріальне дозвіл на його в'їзд в іншу країну. Причому дозвіл має бути переведено на мову тієї країни, в яку планується поїздка.

Якщо в поїздку їде безробітний чоловік або пенсіонер, і він не може надати виписку з банківського рахунку з достатньою для поїздки сумою, то в цьому випадку йому необхідно заява від його найближчого родича про те, що він бере на себе всі витрати по перебуванню свого родича в чужій країні. До заяви додаються документи про фінансовий стан поручителя. Таку ж заяву необхідно на неповнолітніх дітей навіть у тому випадку, якщо вони їдуть разом з обома батьками.


Варто враховувати, що всі документи для оформлення візи, які ви надаєте, будуть ретельно перевірятися, тому в них повинні міститися лише достовірні відомості. Крім того, представники консульства мають право вимагати будь-які додаткові документи.

Вимоги британського консульства

Для здійснення поїздки до Великобританії громадяни Росії пред'являють такий же список документів на візу, як і для отримання Шенгену. Крім цього буде потрібно свідоцтво про шлюб (у тих випадках, коли в поїздку відправляється тільки один з подружжя, або у подружжя різні прізвища), а також необхідно зняття біометричних даних (відбитки пальців і малюнок райдужки ока), які проводять безпосередньо в консульстві.

Вимоги американського консульства

Для отримання американської візи також потрібно пакет документів, що і для Шенгену. Крім цього консульство запитує та інші документи необхідні для візи в США, зокрема, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дітей, навіть якщо діти і чоловік не беруть участь в поїздці, а також документи на наявну власність: нерухомість і автомобіль. Крім того, для всіх запитувачів візу необхідно особисту співбесіду в консульстві.


» » Які документи потрібні для візи?