Що таке спілкування?

Фото - Що таке спілкування?

Під спілкуванням зазвичай розуміється передача інформації від однієї людини іншій. Причому цей процес складається з комунікації та розуміння, сприйняття партнера, обміну діями. Тобто, це не тільки мова, але і наші жести. Спілкування прийнято робити на вербальне і невербальне. Розглянемо кожен з типів спілкування докладно.
Яку роль відіграє спілкування в житті

Безумовно, важливість спілкування для людини важко переоцінити. Психологи радять людям, які втомилися від спілкування, спробувати більше бути одним. Як правило, якщо 70% часу людина залишається наодинці протягом короткого періоду часу, хоча б пару місяців, то він починає перебувати в поганому настрої. У результаті настає так званий стан нудьги. Тому не варто нехтувати спілкуванням з людьми, навіть якщо вони набридають. Краще так, ніж бути на самоті.

Вербальне спілкування

Під вербальним спілкуванням розуміється звичайна мова. Всі інтонації, слова і вирази - все це і є вербальне спілкування, яке ми використовуємо щодня. Вербальне спілкування можна здійснювати не тільки при безпосередньому контакті (коли ви бачите людину), але і за допомогою телефону. Слід зазначити, що до вербального спілкування не можна віднести переписку. Також даний вид спілкування не відносять і до невербальному. По суті своїй, це особливий вид спілкування, який часто називають сурогатним, але це лише неофіційна назва.

Невербальне спілкування

Що таке невербальне спілкування? Під таким типом спілкування розуміють набір жестів і міміку. Багато хто може подумати, що невербальне спілкування займає лише малу частину від загального обсягу всього спілкування. Але насправді саме невербально ми передаємо дуже велику кількість інформації. Про невербальному спілкуванні написано дуже багато книг і статей. Більш того, знято багато серіалів. Одним з найбільш знаменитих став серіал "Обмани мене" (Lie to me). Його головний герой придуманий на основі реальної людини - професора Пола Екмана, який присвятив більшу частину свого життя психології та механізмам брехні. Саме він відкрив мікроміміку, яка допомагає виявляти реальні емоції.


Невербальне спілкування відіграє важливу роль не тільки в житті людини, а й у професійній діяльності, воно є важливою складовою в криміналістиці. Саме завдяки жестам і міміці експерти виявляють брехня людини, завдяки погляду і рухам тіла.

Однак і звичайна людина може з успіхом використовувати даний тип спілкування в своїх цілях. Наприклад, щоб не бути викритим у брехні, потрібно не тільки продумувати брехня, але і вести себе "як ні в чому не бувало".

Якщо ви хочете дізнатися більше про спілкування, відвідайте розділ Спілкування, спеціально присвячений цій стороні життя людини.


» » Що таке спілкування?