Що потрібно знати вагітним?

Фото - Що потрібно знати вагітним?

Коли жінка отримує підтвердження своєї вагітності, вона на якийсь час втрачає голову. Добре, якщо вагітність - радісне подія-якщо ж поява малятка не входить в найближчі плани, то, звичайно, радості мало. Однак ми говоримо зараз про тих людей, хто бажає стати батьками, хто хоче дитину і вагітність для них - чудова новина. Що потрібно знати вагітним, щоб цей тривалий період виношування малюка не перетворився на ходіння по муках і боротьбу з перешкодами?
Що потрібно знати вагітній жінці

Зазвичай жінка визначає свою вагітність самостійно за допомогою тесту. Часи зараз такі! Тобто, як тільки майбутня мама відчує будь-які ознаки настання вагітності (токсикоз, затримка менструації), як правило, вона робить тест в домашніх умовах.

Перша порада: якщо тест позитивний, слід відразу ж відправлятися в жіночу консультацію. Не тягніть, не втрачайте час. Навіть якщо самопочуття відмінне. Вагітність може бути позаматкової. Це рідкість, проте, це може спровокувати незворотні наслідки.

Доктор призначить необхідні тести, щоб виключити ускладнення на самих ранніх стадіях.


Чим раніше вас обстежить акушер, тим точніше він відрахує можливу дату пологів і визначить термін.

Коли йти до лікаря? Стати на облік необхідно до 12 тижнів. Так рекомендують бувалі мами.

Аналізи

Кожна вагітна повинна знати, що відвідувати лікаря потрібно кожні три тижні. У нас прийнято двічі за час вагітності протестувати кров на наявність ВІЛ антитіл, гепатиту та сифілісу. В ідеалі ці аналізи потрібно робити тричі (раз на три місяці), однак на практиці зазвичай не так. Не платите гроші за забір крові, ці аналізи повинні проводитися безкоштовно!

Загальний аналіз крові робиться частіше. Зазвичай один раз на місяць. Лікар стежить за рівнем гемоглобіну, вагітні частенько страждають анемією на пізніх термінах. Та й усі запалення в організмі виявляться через цей аналіз.

Аналіз сечі потрібно здавати частіше - один раз на два тижні. Рівень цукру, лейкоцитів, наявність виділень крові, слизу - все це може говорити про серйозні або не дуже проблемах.

Що потрібно знати про вагітність

Не забувайте, що вагітність - це радісний стан, а аж ніяк не хвороба. Малюк в утробі матері відчує, що щось не так, якщо ви будете вести себе як пацієнтка. Намагайтеся радіти всьому хорошому, відвідувати місця, де багато гарного і геніального. Музеї та експозиції, ярмарки квітів - не пропускайте того, що може принести позитивні емоції.

Раніше вважалося, що жінка в положенні повинна дивитися тільки на все естетичне, щоб малюк теж народився з правильними рисами обличчя. Звичайно, ні того достовірного підтвердження.

Важко постійно радіти життю, коли доводиться вранці рано ходити в поліклініку, здавати аналізи і сидіти в черзі до лікаря. Пробуйте обходити стороною всі негаразди. Наприклад, намагайтеся менше їздити громадським транспортом, частіше прогулюйтеся. Повідомляйте людям у черзі, що чекаєте дитину, дайте їм можливість пропустити вас вперед!

Слідкуйте не тільки за самопочуттям, намагайтеся доглядати і за зовнішністю. Щоб не з'являлися розтяжки на животі, потрібно регулярно змащувати зростаючий животик дитячим маслом і носити бандаж. Якщо на обличчі з'явилися ознаки пігментації (маленькі темні цятки), користуйтеся відбілюючим кремом. Часто вони самі проходять після розродження.

І останнє. Не вірте забобонам! Радійте своїм становищем і виношуйте крихту з задоволенням.


» » Що потрібно знати вагітним?