Які аналізи здають вагітні?

Фото - Які аналізи здають вагітні?

Коли відбувається затримка менструації, перші думки жінки: «А раптом я вагітна ?!», і щоб не мучити себе здогадками, потрібно це перевірити. Найпоширеніший із способів - тест на вагітність. Він полягає в опусканні тестера в ранкову сечу (так як саме в ранковій сечі міститься найбільш висока концентрація "гормону вагітності"). Далі, протягом декількох хвилин з'являється одна або дві смужки. Перший варіант вказує на негативний результат, другий - на позитивний. Але подібний тест покаже вагітність тільки після двох тижнів її протікання. Крім того, часто вони не точні в своїх свідченнях, і тоді потрібно або зробити ще один тест, або звернутися до більш точним аналізам. У першу чергу до них відноситься аналіз крові у вагітних на хоріонічний гонадотропін або скорочено його називають «ХГ», його зміст при вагітності різко підвищується. Разом з тим в медичному центрі можуть запропонувати УЗД порожнини матки. У цьому випадку жінка уточнить вагітна вона чи ні, дізнається термін вагітності і те, чи нормально вона протікає. Також УЗД дозволяє визначити чи немає позаматкової вагітності, що завжди має негативний результат.

Отже, якщо жінка вагітна, то пора ставати на облік в жіночу консультацію, яка знаходиться за місцем проживання. А тепер ми надамо приблизну інформацію про те, які аналізи здають вагітні в різні терміни.
Перший триместр

До 12 тижнів проходить перший триместр вагітності, на якому жінка повинна здати такий перелік аналізів:

 • Аналіз крові на СНІД
 • Загальний і біохімічний аналіз крові
 • Мазок піхви
 • Аналіз крові на сифіліс
 • Загальний аналіз сечі
 • Групу крові і резус-фактор
 • Аналіз крові на гепатит
 • Аналіз крові на цукор

У разі відходження від норми результатів даних аналізів або за наявності будь-яких спадкових захворювань лікар-гінеколог може також відправити здавати додаткові аналізи:

 • Аналіз на гормони
 • Аналіз на урогенітальні інфекції

Також, якщо у подружжя не збігаються резус-фактори, аналіз крові у вагітних беруть кілька разів під час всього терміну, щоб вчасно помітити можливу наявність антитіл до еритроцитів плода. Втім, відвідувати лікаря-гінеколога жінка зобов'язана щомісяця під час вагітності.

В цей же час потрібно буде зробити електрокардіограму, тобто ЕКГ і пройти таких лікарів:

 • Окуліста
 • Терапевта
 • Стоматолога
 • Отоларинголога

Приблизно в цей період жінці призначають УЗД (11-13 тижнів), для того щоб побачити кількість плодів і дізнатися, чи нормально розвивається дитина (діти). Скринінгове дослідження включає в себе не тільки УЗД, але і за бажанням аналіз крові на ХГЧ і АФП (на ризик народження дитини з паталогії, синдромом Дауна). Останній аналіз комусь призначають безкоштовно, а комусь платно і за бажанням. Результати мають сильні похибки, пам'ятайте про це!

Другий триместр

Цей строк починається з 13-го тижня і закінчує на 24-му тижні. Тут наступний аналіз не обов'язковий, але жінці запропонують пройти так званий «потрійний тест», де візьмуть кров на визначення рівня:

 • ХГ - хоріонічного гонадотропіну
 • АФП - альфа-фетопротеїну
 • НЕ - некон'югірованного естріолу

Це обстеження платне, так як робити його не обов'язково, воно покаже, чи існують порушення у плода, подібні до синдрому Дауна. Результат знову ж має сильні похибки, особливо на більш пізньому терміні, коли після УЗД вже пройшло багато часу. Результати тесту обробляються разом з результатами УЗД, вони взаємопов'язані. Якщо ж видно відхилення від норми, то жінку направляють на додаткове обстеження під назвою амніоцентез - це не що інше, як дослідження навколоплідних вод. Після цього лікарі підтверджують або відхиляють попередні результати потрійного тесту. Це обстеження робиться під контролем УЗД, і лікар повідомляє про те, що амніоцентез може спровокувати викидень з імовірністю в 1%.

Також на цьому терміні кількість відвідувань лікаря-гінеколога збільшується, і повинно відбуватися 1 раз на 2 тижні. Стандартні аналізи ніхто не відміняв: загальний аналіз сечі і крові. Крім того, перевірка крові на антитіла залишається, якщо у жінки негативний резус-фактор, а у її чоловіка позитивний. Друге УЗД призначається на 20-22 тижні вагітності, де лікар-гінеколог точно скаже стать плоду, його розвиток і можливість вад внутрішніх систем організму, також розповість про будову тіла дитини, стан плаценти і навколоплідних вод у жінки.

Третій триместр

Цей триместр починається з 25 тижня і закінчується в 38-40 тижнів пологами. Ми розглянемо його по тижнях, описуючи обстеження та аналізи, які вони припускають.

25-26 тижнів

Здається всього один аналіз крові, після чого буде відомий рівень гемоглобіну в крові, і відповідно, відсутність або наявність анемії.

30 тижнів

Жінка продовжує відвідувати лікаря-гінеколога один раз на два тижні. І він же в цей період видає обмінну карту, де записані всі результати аналізів і інформація про жінку. У багатьох жіночих консультаціях обмінна карта ведеться у двох примірниках, а один з них на руках у жінки з моменту постановки на облік (7-8 тижнів вагітності). Відтепер карту потрібно носити постійно з собою, так як пологи можуть початися в будь-який момент, і якщо при собі у жінки не буде цієї карти, то лікарі доставлять її в спеціалізований пологовий будинок, куди доставляють всіх тих, хто не має місця проживання та прописки або обмінної карти. Це дуже важливий момент, тому що під час пологів лікарі не знатимуть, чи є якісь протипоказання у жінки і проблеми у дитини, його положення в утробі. Це може створити великі труднощі. Можливо, доведеться приймати рішення про штучні пологи, тобто кесаревому розтині, що несе ризик для життя дитини і жінки.

32 тиждень

Лікар-гінеколог оформляє декретну відпустку для вагітної жінки, у разі якщо вона працює. В цей час ніяких аналізів без потреби не роблять.

33-34 тижні

Починаючи з цього часу, проводять доплерографію. Це дослідження дозволяє з високою точністю визначити кровотік в судинах матки, основних судинах дитини і плаценти. Саме це дозволить дізнатися лікарям, яка кількість кисню надходить дитині і чи достатньо його. Якщо ж швидкість кровотоку нижче норми, то призначають КТГ - кардіотокографія. Відбувається вона таким чином: жінка лягає на кушетку, а на її животі закріплюється спеціальна стрічка з датчиками. Це дозволяє лікарям визначити рухову активність дитини. Якщо вона не в нормі, то можлива внутрішньоутробна гіпоксія плода. Також за допомогою даного дослідження визначають скоротливу діяльність матки і її тонус.

35-36 тиждень

У цей період робиться останнє УЗД, де лікар знову дивиться положення і зростання дитини. І здаються майже ті ж аналізи, які роблять в першому триместрі, а саме:

 • Мазок з піхви
 • Кров на СНІД
 • Кров на сифіліс
 • Біохімічний аналіз крові

Якщо все в нормі, зазвичай жінка відвідує лікаря-гінеколога один раз на тиждень. Аналіз сечі у вагітних протягом цього часу беруть постійно. Якщо ж результати аналізів невтішні, то жінку беруть під особливий контроль, призначаючи різні препарати, які приводять кровотік в норму- роблять ще раз УЗД і допплерометрию. Те ж саме роблять і в разі затримки пологів.

Тепер ви знаєте, які аналізи потрібно здавати вагітним, не бійтеся, що їх так багато і не відмовляйтеся від жодного, адже вони попереджають лікарів про негативні наслідки, які можуть відбутися як щодо вас, так і вашої дитини. І не панікуйте, якщо що-небудь пішло не за планом. Що стосується дати пологів, в цьому випадку лікар-гінеколог направить вас в пологовий будинок, де ви будете лежати на збереженні під наглядом лікарів, які в будь-який момент зроблять все можливе, щоб зберегти ваше здоров'я і вашої дитини.

І найголовніше, не переживайте під час вагітності, інакше це може негативним чином позначитися на здоров'ї дитини.


» » Які аналізи здають вагітні?