Які аналізи здавати при плануванні вагітності?

Фото - Які аналізи здавати при плануванні вагітності?


Добре, коли вагітність планується і відповідальні майбутні батьки ще до зачаття замислюються, які аналізи здавати при плануванні вагітності. Проходження обстежень і здача певних аналізів важливі для здоров'я майбутнього малюка і перебігу вагітності в цілому.
Планування вагітності: аналізи

 1. Перше, що зазвичай призначається всім жінкам, які планують дитини - УЗД органів малого таза. На цьому етапі виключаються різні захворювання статевих органів: пороки їх розвитку, міоми матки, кісти яєчників і т.д.
 2. З результатами УЗД прямуйте до гінеколога. Там Вам призначать мазок на дослідження мікрофлори піхви і виключення різних статевих інфекцій (хламідіоз, гонорея, кандидоз та ін.).
 3. Аналізи на інші інфекції: краснуха, вірус герпесу, токсоплазмоз. Вірус герпесу завжди живе в тілі людини, тут мета перевірити чи є ризик зараження під час вагітності. Якщо не пам'ятаєте, чи хворіли Ви краснухою, необхідно перевірити наявність в крові антитіл до цієї інфекції. Краснуха дуже небезпечна для вагітної, а ще більше - для майбутньої дитини. Якщо рівень антитіл низький, проведіть вакцинацію за кілька місяців до вагітності (уточнюйте у лікаря). Токсоплазмоз. Також перевіряється наявність антитіл. В цілому, менше контактуйте з кішками і собаками. Перевіртеся на вірусні гепатити групи В і С і на ВІЛ, дані захворювання через плаценту або під час пологів можуть передатися маляті.
 4. Загальні клінічні аналізи сечі і крові. Перевіряється чи немає запального процесу в організмі, будь-яких патологій нирок-анемії.
 5. Аналіз на біохімію. Перевіряються Ваші нирки (аналіз на креатинін) і печінка (АЛТ, АСТ). Для жінок нормою вмісту креатиніну в крові вважається 53-97 мкмоль / л. Норма АлАТ, АсАТ = 31 Од / л. Це Вам вже скаже лікар. Біохімічний аналіз також перевіряє рівень цукру в крові та загального білка.
 6. Визначення коагуляції крові, лабораторне дослідження крові для визначення показників її згортання.
 7. Добре знати групу крові і резус-фактор обох подружжя. Зустрічається так звана несумісність або резус-конфлікт. Аналіз спрямований на виявлення можливості розвитку у новонародженого гемолитического захворювання.
 8. Для виявлення хронічних вогнищ інфекцій варто відвідати оториноларинголога (ЛОР) (наприклад, тонзиліт, гайморит, синусит). До вагітності бажано протягом року не хворіти простудними захворюваннями зовсім. Приймайте загальнозміцнюючі вітаміни.
 9. Вилікуйте всі зуби! Це важливіше, ніж Ви думаєте. Відвідайте стоматолога для виявлення карієсу. Уявляєте скільки шкоди принесуть гнилі зуби вашому малюку, адже крім того, що ви їсте, Ви постійно ковтаєте слину, разом з якою інфекції з гнилих зубів спускаються прямо до дитини.
 10. Відвідайте ендокринолога, тим більше, якщо коли-небудь стояли у нього на обліку (в цьому випадку відвідування просто необхідно). Викладіть свої плани про вагітність.
 11. При необхідності варто відвідати пульмонолога і алерголога (бронхіальна астма, алергія, коли-небудь колишні у Вас - привід відвідати цих фахівців).

Ось приблизно які аналізи здавати при плануванні вагітності.


» » Які аналізи здавати при плануванні вагітності?