Чому не можна займатися сексом?

Фото - Чому не можна займатися сексом?

У яких випадках рекомендується відкласти інтимну близькість на деякий час? Ми розповімо про медичні, спортивні та релігійні підстави для відмови від сексу.
За станом здоров'я

Мабуть, саме різні хвороби найчастіше стають причиною заборони сексуальної близькості. Крім того, бувають і медичні протипоказання дещо іншого характеру. Розглянемо докладніше причини того, чому не можна займатися сексом.

  • Вагітність. У разі наявності загрози переривання вагітності, укорочення шийки матки, низькій плацентації та ін. Лікарі можуть заборонити на деякий час статеві стосунки. Більш детально дане питання розкритий в нашій статті Чи можна секс вагітним.
  • Викидень, аборт. Оскільки дані процеси відрізняються сильним стресом для організму, в першу 1,5-2 місяці після них також рекомендується не займатися сексом.
  • ЕКЗ. У певних випадках лікар може порекомендувати стриманість після штучного запліднення. Причиною тому, як і у випадку із звичайною вагітністю, може бути підвищений ризик викидня, невдалі попередні вагітності та інші фактори.
  • Статеві інфекції. Оскільки віруси здатні передаватися статевим шляхом, то при наявності різних захворювань строго протипоказано займатися сексом без презерватива. Особливо важливо або використовувати надійний захист, або виключити статеві акти при венеричних захворюваннях. Однак навіть, здавалося б, незначні гінекологічні хвороби також можуть стати протипоказанням для інтиму. Більш детальну інформацію ви знайдете в статті Чи можна займатися любов'ю при молочниці.
  • Психологічні аспекти. Секс для людей з серйозними психологічними розладами, неврозами може стати стресовим чинником. А тому на час лікування лікарі можуть порадити або утримання, або зміну сексуальних відносин.
  • Менструації. Критичні дні також є підставою для відмови від сексу, оскільки інтимні стосунки в даний період є вкрай негігієнічно. Докладніше про це читайте в статті Чому при місячних не можна займатися сексом.
  • Післяопераційний період. Особливо це стосується операцій на репродуктивних органах. Тут підставою для тимчасового виключення сексу є необхідність повного загоєння ран, фізіологічного відновлення, виключення зараження і без того ослабленого організму.

Через спортивного режиму


У професійних спортивних колах донедавна існувала думка, що секс перед важливими тренуваннями, а також змаганнями протипоказаний. Відповіді на питання про те, чому не можна займатися сексом в цьому випадку, такі:

  • Після сексу знижується рівень тестостерону, що стає причиною зниження м'язової сили, витривалості;
  • Секс є потужним фактором, який занадто розслабляє спортсмена, позбавляє його здорової професійної агресії, налаштованості на боротьбу і перемогу.

Про користь помірності говорять і багато імениті спортсмени сучасності, серед яких, наприклад, боксер Мохаммед Алі, легкоатлет Марті Ліґорі. Разом з тим, на сьогоднішній день представлені результати численних досліджень американських, швейцарських учених, які спростовують вищеперелічені факти. Згідно з отриманими даними, показники розумової концентрації, роботи серцево-судинної системи, рівня тестостерону як при утриманні, так і після статевого контакту були практично ідентичними.

При цьому експерти все ж радять уникати сексуальних контактів конкретно за кілька годин до тренування / змагання. Крім того, не рекомендується в ніч перед відповідальним спортивним днем влаштовувати надто активні сексуальні ігри. В іншому секс при спортивному режимі більш ніж доречний.

Інша справа, якщо особисто сам спортсмен упевнений в тому, що інтимна близькість напередодні важливих заходів йому заважає. У цьому випадку краще дійсно обійтися без неї.

Через культурних міркувань

Національні традиції є найпотужнішим чинником, який впливає на всі сфери життя людини. І секс тут не є винятком, причому чільну роль у цьому питанні відіграє релігія.

Секс до весілля

Практично всі релігійні течії за рідкісним винятком (наприклад, в буддизмі секс до шлюбу дозволений) накладають суворі заборони на інтимні стосунки між неодруженими партнерами. Секс без реєстрації шлюбу вважається і в християнстві, і в мусульманстві, і в іудаїзмі, і в інших релігіях великим гріхом і свідченням душевної та тілесної слабкості. Тут головним мотивуючим фактором є повноцінне розмноження людини, результатом якого стає народження сильної, вільної, високодуховного особистості. В умовах дошлюбних зв'язків, які не отримали благословення Бога, подібне вважається неможливим.

Секс в дні релігійних свят і постів

Так, наприклад, в мусульманстві забороняється вступати в статеві стосунки в Рамадан, протягом місяця урази, коли проводиться 30-денний строгий пост і протягом 6 діб після Ураза-байрам. Також не рекомендується займатися сексом з 14 по 16 включно місячну добу. Подібного роду приписи є і в християнській культурі, де пости завжди сприймалися як час для духовного і тілесного очищення, позбавлення від пристрастей.

Целібат

У християнстві, католицизмі, в деяких інших релігіях практикується прийняття обов'язкового обітниці безшлюбності певними категоріями релігійних санів. Зокрема, це характерно для індуїзму, буддизму. Утримання розцінюється як можливість духовного вдосконалення, що визначає ступінь близькості до Бога, за рахунок відведення на найдальший план потреб тіла. Порушення целібату розцінюється не тільки як прояв духовної ницості, але і як святотатство, що загрожує колосальним ганьбою.


» » Чому не можна займатися сексом?