Чому люди курять?

Фото - Чому люди курять?


Всім давно відомо про величезний шкоду, якої завдають організму курінням. Тим не менш, мільйони людей по всьому світу продовжують курити. Так чому люди курять і усвідомлено шкодять своєму організму?
Чому люди курять - причини

Перш за все слід говорити і психологічних причинах куріння. Фізична прихильність до тютюну виникає вже як наслідок. Чому люди починають курити? Вчені провели дослідження і з'ясували, що більшість курців пристрастилися до цієї згубної звички через банальне наслідування: вони бачили, що оточуючі їх люди курять і робили так само. Найчастіше в такій ситуації опиняються діти і підлітки, які бачать, що їхні батьки або дорослі товариші курять. Для них куріння - показник самостійності та успішності. Однак, не тільки підлітки, а й дорослі попадаються на цей гачок. Психологи виділили основні причини куріння:

  • Стимуляція: курящі вірять, що сигарета допомагає підбадьоритися, зняти втому. У таких людей з'являється психологічна залежність від нікотину. Вони не можуть плідно працювати без сигарет.
  • Розслаблення: за допомогою сигарети можна розслабитися, відпочити. Людина курить з насолодою, отримує при цьому задоволення, підвищене почуття комфорту, відпочиває. Таким людям дуже складно відмовитися від куріння.
  • Психологічна підтримка: курець використовує сигарету для зниження емоційної напруги. Він не може обійтися без затяжки в стресовій ситуації, коли потрібно швидко відреагувати, прийняти важливе рішення. Сигарета допомагає впоратися з гнівом, агресією, сумом, зняти душевний дискомфорт, подолати боязкість ітд.
  • Гра: Для людини куріння - це гра. Важливі аксесуари куріння - дорогі запальнички, попільнички, певні сорти тютюну. Часто курці випускають дим колечками або мають свою своєрідну манеру куріння. Вони люблять курити за компанію і викурюють не більше 2-3 сигарети в день.
  • Фізична залежність: цей тип куріння зумовлений фізичною залежністю від нікотину. Курець буде курити незважаючи ні але що, коли рівень нікотину понизитися в крові до критичного рівня. Від фізичної залежності легко позбутися, якщо не курити хоча б пару тижнів.
  • Рефлекторне куріння: людина курить неусвідомлено, як би не помічаючи сам процес куріння і не надаючи йому особливого значення. Для нього це просто повсякденна звичка, як їсти і пити. Такі курці палять багато, в основному в робочий час, але не на відпочинку.

Знаючи ваш тип паління, ви легше зможете розлучитися з цією звичкою. Чому люди кидають курити? Звичайно, щоб поліпшити своє здоров'я, зберегти молодість, виносити і народити здорових дітей, знизити ризик інсульту, ішемічної хвороби та раку. Як бачите, причин щоб кинути палити досить! Подбайте про себе вже сьогодні!


» » Чому люди курять?