Коли привчати до горщика?

Фото - Коли привчати до горщика?


З появою маленького чоловічка, будь-які люблячі батьки, затамувавши подих стежать за його успіхами. І дуже переживають, якщо хтось з однолітків їхні чада робить перший крок чи говорить перше слово раніше. Адже їх крихітка геніальний і повинен у всьому випереджати інших. Тому вирішуючи, коли привчати дитину до горщика, вони керуються своїми переживаннями, а аж ніяк не рекомендаціями лікарів.
Важливі моменти

Занадто раннє знайомство не сформованій нервової системи з горщиком, може призвести до повного його неприйняттю, розвитку страхів і збільшенню процесу звикання. Щоб уникнути цього, педіатри радять не забувати встановлені наукою фізіологічні норми. Стійкі умовні рефлекси повністю формуються до трирічного віку, відповідно, природний рефлекс з контролю над виділеннями складається в період від 1 року до 3-х років. Таким чином, пізнання туалетного науки можна починати однозначно якщо:

  • у дитини встановився стабільний режим дефекації;
  • підгузник може залишатися сухим протягом більше 1,5-2 годин;
  • малюк знає назву предметів тіла, одягу і розуміє слова «покакать» і «пописав»;
  • дитина може сам роздягатися, а також входити-виходити з туалету.

Крім того, важлива підготовка батьків. Адже відповідаючи для себе на питання про те, коли привчати до горщика, ви повинні враховувати, що витрати часу на спілкування з дитям помітно збільшаться. Садити дитину на горщик потрібно, приблизно, до восьми-дев'яти місяців, при цьому стежите за його реакцією. Якщо він нервує, не наполягайте, не намагайтеся тримати його силою. На початку знайомства, пропонуйте дитині горщик тоді, коли найбільш висока ймовірність «процесу» - після сну, після їжі, якщо підгузник сухий тривалий час. Заохочуйте і хваліть юного таланту, а в разі невдачі - не демонструють своє засмучення. Перетворіть туалетну процедуру в цікаву гру - «Дорослі роблю так», малюки люблять наслідувати. Важливо, щоб горщик не сприймався як іграшка, а як предмет певного призначення.

Коли дитина спокійно сідає на горщик, і іноді навіть сам проситься на нього, переходимо до наступного етапу - не використовуємо памперси днем. Якщо все вийшло, намагаємося обмежити час перебування в підгузниках, знімаючи їх вночі і під час прогулянок. Краще, проводити прівикательние роботи в теплу пору року - це зменшує ризик застуди. Якщо у дитини відсутні попрілості, і немає проблем з підгузками, момент привчання до горщика можна відстрочити навіть до 2-х років. Чим старше дитина, тим швидше він освоїть цю науку. Цікавий той факт, що дівчатка привчаються до горщика швидше хлопчиків, через фізіологічних особливостей. Поради медиків, друзів і родичів не дають чіткої відповіді, у скільки привчати до горщика потрібно, а коли можна. Єдиний правильний варіант, коли і батьки, і малюк готові.


» » Коли привчати до горщика?