Чому дитина пісяє?

Фото - Чому дитина пісяє?За словами фахівців, якщо до трьох років дитина пісяє в штани, це цілком нормально. Справа в тому, що у кожного малюка рефлекс, який відповідає за сечовипускання, остаточно виробляється саме до цього віку. Так що немає нічого дивного, коли дітки, які якийсь час вже справно просилися на горщик, раптом знову починають епопею з мокрими штанами. Причому такі «потопи» можуть відбуватися періодами: мама впевнена, що процес налагоджений, а малюк знову видає порцію мокрих штанів.

А ось після трьох років психіка дитини не повинна давати збоїв - малюк вже чудово розуміє, коли йому потрібно проситися в туалет. Виняток - нічний час. Як правило, багато з малюків навіть не прокидаються в момент сечовипускання. Тут фахівці допускають збої до 4-5 років. А от після цього віку можна і потрібно задуматися про можливу патології. З пікантною проблемою бажано звернутися до невролога. Але чому дитина пісяє?

Причин нічних «потопів» може бути декілька.

  • Малюк мерзне. Дитина часто писав, як правило, в осінньо-весняний час, коли на вулиці низька температура, а в будинку все ще не включили опалення. Через переохолодження можуть почати «ставка» навіть дорослі дітки віком 6 і більше років.
  • Адаптаційний період дитячого саду. Малюки починають абсолютно нове життя, і вона може позначитися на психоемоційному стані. Інший розпорядок дня, відносини з колективом та вихователями - все це накладає свій відбиток.
  • Сильний переляк або стрес. Малюки набагато сильніше, ніж дорослі, сприймають зміни і події, не кажучи вже про ситуації, які викликали у дитини різкий викид адреналіну. Наприклад, малюк злякався голосно гавкаючого собаки, побачив сцену насильства, почув шум бензопили або дриля. Однак до стресу можуть привести і більш спокійні заходу - переїзд в інше місто, нова довгоочікувана іграшка або навіть похід у творчий гурток. А батьки й уявити не можуть, чому дитина почала писатися.
  • У сім'ї з'явився новонароджений. Якщо в цей час батьки надмірно захопилися новим членом сім'ї, то старший син або дочка можуть відчути себе покинутими і самотніми. Через цих переживань діти також можуть відчувати стрес і почати писати в штани.

Будь-яка з цих причин може привести до того, що дитина 3 років писав в штанці. Постарайтеся зрозуміти свого малюка і ні в якому разі не лайте за скоєне. Краще частіше висаджуйте дитини на горщик, а якщо ситуація не налагоджується, якнайшвидше зверніться до лікаря.


» » Чому дитина пісяє?