Як привчити дитину до горщика?

Фото - Як привчити дитину до горщика?

Одним з важливих етапів дорослішання малюка стає привчання до горщика. Багатьом батькам здається, що це досить складний і тривалий процес. Насправді ж все відбудеться набагато простіше, якщо мама підготується до цього важливого і відповідального заходу, вчасно ознайомившись з необхідною інформацією.
В якому віці починати привчати до горщика

Суперечка про те, в якому віці і як привчити дитину до горщика, триває вже давно. Одні вважають, що як тільки малюк почне сидіти, він буде здатний розпочати навчання робити свої справи на горщик. Інші, не безпідставно, вважають, що практично всі малюки до двох років привчаються до горщика, і витрачати час і сили на те, що все одно відбудеться само собою нерозумно. До двох років дітей починають цікавити процеси, що відбуваються з їх кишечником і сечовим міхуром. Дитина починає вчитися контролювати їх роботу, а, отже, йому буде простіше зрозуміти, чого від нього чекають.

За дослідженнями американських учених був зроблений висновок, що до двох років привчається до горщика близько 25% дітей, до віку 2 роки і 3 місяці - 52%, до 2 років і 6 місяців вже 86%, а до 3 років майже всі малюки користуються горщиком впевнено. Але заздалегідь потрібно відзначити, що всі карапузи дуже різні і кожна дитина вимагає персонального підходу. Так, наприклад, дітей примхливих не слід занадто рано привчати до горщика, можливо, пройде зовсім небагато часу, і малюк проявить більш активний інтерес до навчання.

Бюджет родини також багато в чому відіграє визначальну роль у цьому питанні. Якщо в сім'ї недостатньо вільних коштів на підгузники одноразового використання, то дитину стануть привчати до туалетним справах, швидше за все, з раннього віку.

Кілька порад, як привчити дитину до горщика швидко


Потрібно відзначити, що дітки, які не носили памперс, привчаються до горщика швидше і легше. Але й ті малюки, які буквально виросли в підгузку, до півторарічного віку почнуть проявляти інтерес до процесу навчання.

Для початку потрібно відмовитися від підгузників, коли дитина знаходиться в приміщенні.

 1. Дитина повинна вивчити своє тіло.
 2. Щоб зрозуміти, як все відбувається, малюк повинен побачити сечовипускання і дефекацію не один раз.
 3. Дитина повинна побачити, як користуватися горщиком. Для цього можна в ігровій формі показати, як роблять на горщик свої справи ляльки або плюшеві звірята, саджаючи по черзі ляльок і малюка. Після ознайомчої гри не слід давати дитині грати з горщиком - це не іграшка, малюк повинен точно знати для чого служить ця річ.
 4. Бажано вибрати теплу пору року і залишати дитину голяка, щоб йому нічого не заважало сісти на горщик, і він не замерз при невдалій спробі.
 5. Горщик потрібно залишати на видному місці, завжди на одному і тому ж.
 6. Щоразу після обмоченних штанців, дитині потрібно ласкаво нагадати про призначення цього важливого предмета.
 7. Після кожної удачі потрібно хвалити карапуза, у нього повинні залишатися приємні враження від правильного застосування горщика.
 8. Горщик слід пропонувати відразу після сну, якщо малюк прокинувся сухим, а також після кожного прийому їжі.
 9. Дитина не зможе розслабитися і зробити свою справу при сторонніх або в незнайомому місці, про це потрібно пам'ятати.

Поширені батьківські помилки

Багато мам і тата, що стали вперше батьками, не знають, як привчити дитину до горщика і частенько здійснюють деякі помилки.

По-перше, ніколи не можна відчитувати малюка за те, що він, просидівши на горщику, не зміг зробити те, чого від нього чекали, але вже через кілька хвилин після цього обмочився в штанці. Усі негативні емоції, пов'язані з горщиком тільки віддаляють звикання до нього. Якщо дитина запам'ятає, що після посиденьок на цьому красивому предметі його завжди лають, буде набагато складніше пройти через процес освоєння і звикання до горщика.

У період привчання до горщика, будьте максимально уважні до всіх звичкам і звичкам маленької особистості. Уважайте, в який час у нього працює кишечник і сечовий міхур. Як правило, це приблизно одне й те же час, потрібно лише проявити пильність і висадити малюка в покладений термін. Іноді малюки привчаються робити на горщик тільки по великому, а малу нужду продовжують справляти в штани або навпаки. Це теж нормально і не потрібно за це малюка корити. Щодня терпляче нагадуйте дитині про необхідність робити всі справи на горщику і незабаром всі ваші зусилля винагородяться.

Якщо малюк не хоче сидіти на горщику, він поводиться капризно або, гірше того, кричить - не потрібно його примушувати. Інакше він може почати сприймати похід на горщик як покарання.

Багато батьків занадто рано ставлять собі завдання привчити дитину до охайності. До півтора років чекати від дитини неухильного виконання вимог складно. До цього віку можна лише ненадовго висаджувати для ознайомлення з цим новим предметом. Взагалі довго тримати малюка на горщику не рекомендують (не більше п'яти хвилин). До двох років всі дітки починають розуміти, що до чого. Зробивши кілька разів справи на горщик, вони будуть знати, що сирі штани - це неприємно, а після горщика у них все в порядку. Замість довгого і нудного звикання все відбудеться в лічені дні.

Вибираємо горщик

Сучасні виробники пропонують великий асортимент самих різних горщиків, що значно ускладнює вибір. Отже, розглянемо докладніше моделі горщиків:

 • класичні круглі,
 • овальної форми - вони мають спинку, а попереду виступ (анатомічні),
 • стільчики - у вигляді стільця, в який вбудований безпосередньо горщик або просто ємність,
 • трансформери - модель для самих різних віків, легко розбираються.

Всі ці моделі можуть бути оформлені у вигляді іграшки, мати протимікробну захист, складатися (дорожні горщики) і з музичним супроводом. Також горщики бувають з ніжками, які надійно захистять від перекидання.

Найбільшою популярністю користуються горщики анатомічні. Вони хороші для дівчаток і хлопчиків. Горщик повинен відповідати розміру дитини і обов'язково мати ніжки для стійкості. Окремо потрібно відзначити горщики музичні. При використанні такого горщика у дитини може виробитися неправильний рефлекс (звучить музика - треба в туалет).

Як привчити дитину до горщика - вирішувати тільки батькам, всі малюки різні зі своїми характерами і темпераментами. Кажуть, як дитина привчається до горщика, такою особистістю він і буде. У цей час проявляються всі риси характеру дитини. Він може бути слухняним, все розуміти з перших пояснень, а може проявити норовистість, непослух і всі риси сильного характеру. Пам'ятайте, що дитина - це особистість, ставитеся до нього з повагою і у вас все вийде.


» » Як привчити дитину до горщика?