Як розрахувати фундамент?

Фото - Як розрахувати фундамент?
Дивіться відео

Як розрахувати фундамент?

Будівництво будь-якого будинку завжди починається з закладення його фундаменту. Це підстава, без якого будинок не буде повноцінно існувати. Розрахунок фундаменту - процедура трудомістка, потребує максимуму концентрації та уваги. Адже якщо це запорука будівництва, потрібно розраховувати все точно і раціонально (в плані будівельних матеріалів).

До моменту, коли ви збираєтеся закладати фундамент будинку, у вас вже повинен бути поетапний план, проект будинку. Цю процедуру за вартістю можна прирівняти до чверті вартості будівництва всього будинку. Тому, навіть з метою економії витрат варто подбати про все заздалегідь.

Навіщо потрібен фундамент? Це важлива частина будови, оскільки завдяки їй навантаження на грунт розподіляється рівномірно.

Як розрахувати фундамент для будинку

Існує кілька видів фундаментів для дому: стрічковий (найбільш популярний), стовпчастий, плитковий, а також фундамент дрібного заглиблення.

Наші рекомендації підійдуть для всіх типів фундаментів, але важливо пам'ятати, що ваш будівельний проект - це те, чим потрібно керуватися. Приймайте рішення з приводу того, який саме фундамент ви хочете закласти, і приступайте до розрахунків. Базові дані, які знадобляться для розрахунку будь-якого типу фундаменту, наведені нижче.


Перш за все, варто провести глибокий аналіз ділянки, на якій планується побудувати будинок. Для цього необхідно:

 1. Знайти інформацію про рівень і глибині залягання грунтових і підземних вод.
 2. Визначити тип ґрунту на ділянці землі.
 3. Бути обізнаним, наскільки глибоко промерзає земля.
 4. Отримати інформацію про те, наскільки сильно «тисне» будова на фундамент будинку.

Інтернет-ресурси зараз пропонують автоматизований розрахунок фундаменту, включаючи витрати матеріалів і фінансів на будівництво будинку або будь-якого іншого будівлі. Наприклад, на сайті terem-dom.ru ви можете скористатися калькулятором фундаменту. Все, що вам потрібно, це ввести первинні дані (довжину, ширину, глибину фундаменту і стін будинку, вартість 1 кг або 1 одиниці будівельних матеріалів, кількість рівнів, прутків і т.п.).

Але важливо розуміти, що можуть бути допущені деякі помилки в таких розрахунках. Тому на ці розрахунки можна буде спиратися як на приблизні і все неодноразово перевіряти.

Як розрахувати розміри фундаменту

Фото - Фундамент

Ця інструкція підійде для розрахунку параметрів стрічкового та інших типів фундаменту.

Варто сказати, що для розрахунку розмірів фундаменту знадобляться знання математики і фізики. Потрібно з великою точністю робити всі виміри по стрічці - довжина, ширина, глибина залягання фундаменту. Такі розрахунки мають бути включені у вашому архітектурному проекті. І залежать вони від розміру ділянки, на якій ви бажаєте побудувати будову, кількості кімнат і поверхів у будинку та інших факторів.

Як розрахувати навантаження на фундамент

Ця процедура складається з двох основних фаз - розрахунку несучої здатності і розрахунок деформації грунту. І якщо перша фаза може бути розрахована самостійно, то Фото - Фундаментдругий настійно рекомендуємо проводити в команді досвідчених фахівців. Так, це будуть додаткові витрати, але тільки так ви зможете бути впевненими в тому, що ваш фундамент буде служити довго і надійно.

Розрахунок несучої здатності виробляємо за таким планом:

 1. Визначаємо вагу будинку, враховуючи навантаження снігом, внутрішніми елементами (внутрішня обробка, стіни, вікна та двері, дах, сходи, меблі, побутова техніка, максимальна кількість людей, які перебуватимуть в будинку і будь-які інші елементи), а також нам потрібно знати рівень тиску фундаменту на грунт. Всі параметри і приблизна вага можна знайти в інтернеті, наприклад, на сайті builderclub.com.
 2. Розраховуємо розміри фундаменту, який нам необхідно побудувати.
 3. Виконуємо корекцію попередніх розрахунків.

Як розрахувати обсяг і глибину фундаменту

Для розрахунку глибини фундаменту знадобляться наступні дані:Фото - Фундамент

 • якість ґрунту на будівельній ділянці;
 • рівень залягання підземних вод;
 • тиск будинку;
 • промерзання грунту в цій місцевості.

Це базові параметри. Оцінивши їх, ви зможете визначиться з розмірами фундаменту і витратою матеріалів для нього. Також вам буде потрібно проект будинку, який повинен бути у вас в якості плану дій.

Як розрахувати бетон, цемент і арматуру на фундамент

Допомогти в цій справі може онлайн-калькулятор матеріалів для фундаменту як під внутрішні, так і під зовнішні стіни. Коли ми вже розрахували розміри нашого фундаменту і знаємо всі параметри, можна приступати до розрахунку матеріалів.

Є багато сайтів, які пропонують послуги калькуляції витрат матеріалу. Ви можете скористатися наступними сайтами:

 • webcala.net - на цьому сайті можна розрахувати витрати всіх матеріалів, включаючи балки та іншу арматуру, воду, цемент, пісок, щебінь, і навіть кількість машин, яке знадобиться для того, щоб залити бетон.
 • allcalc.ru - цей сайт пропонує розрахувати кількість бетону, який знадобиться, грунтуючись на периметрі майбутньої будови, його висоті, Фото - Фундаментширині і марці бетону, який буде використовуватися.
 • betonocement.ru - на цьому сайті ви зможете дізнатися, яка кількість цементу, піску, щебеню та води вам знадобиться для виготовлення встановленого кількість бетону певної марки. Для того ми вносимо в спеціальні комірки обсяги бетону і марку, а калькулятор робить все інше.
 • zhitov.ru призначений спеціально для розрахунку арматури для фундаменту. Тут пропонується два варіанти розрахунку арматури: перший розраховує вага, об'єм, вага 1 м і одиниці стрижня, а другий - довжину і залишилися параметри. Відмінність двох калькуляторів в тому, що один з них вважає за відомою довжині арматури, а інший - за обсягом. Пам'ятайте, що для різних типів фундаменту необхідно різну кількість матеріалів, тому чітко дотримуйтесь вашому архітектурному плану.

Можливо, вам також знадобляться статті:


» » Як розрахувати фундамент?