Сомельє: хто це?

Фото - Сомельє: хто це?

Сомельє - це професія, а іноді, як вважають деякі, навіть покликання. Перш ніж розібратися, хто це такий - сомельє, розглянемо етимологію (тобто походження) слова.

Слово "сомельє" запозичене російською мовою з французької, де іменник "sommelier" позначає працівника ресторану, який відає спиртними напоями.

У російській мові це слово не відмінюється і може позначати як жіночий рід, так і чоловічий (залежно від статі).
Сомельє: що це таке?

У середні століття сомельє називали погоничів в'ючних тварин, які перевозили їжу і напої. Потім так стали називати людей, які готували напої для королівських панів.

Сьогодні сомельє - це фахівець, який відповідає за алкоголь в ресторані (барі), становить винну карту, радить відвідувачам напої до різних страв, розповідає про букет того чи іншого вина, сорт, урожай і т.д.

Зрозуміло, людина даної професії повинен розбиратися в цій галузі, володіти хорошим нюхом і смаковими рецепторами. Крім того, він повинен бути ввічливий, чемний і красномовний.

Сомельє здатний зробити процедуру дегустації спиртних напоїв справжнім мистецтвом, при цьому сам сомельє, підбираючи для гостя відповідне вино (або інший напій), не п'є - він може пригубити його і, не ковтаючи, проаналізувати смак, після чого напій випльовується в окрему ємність (її гостям не подають). Професійний сомельє здатний розрізнити не тільки сорт винограду, але навіть рік врожаю.

У наші дні існують школи сомельє, де навчають цьому мистецтву, проводяться змагання серед фахівців у цій професії.

Читайте також:


» » Сомельє: хто це?