Як відкрити ресторан?

Фото - Як відкрити ресторан?

Багато людей прагнуть розпочати свій бізнес і продумують різні його варіанти. Досить прибутковим є ресторанний бізнес. Якщо ви вирішили: "Хочу відкрити ресторан", значить, необхідно вивчити це питання дуже скрупульозно, зважити всі «за» і «проти». Отже, давайте дізнаємося, як відкрити ресторан.
Цінова політика

Почати слід з вибору виду ресторану і його цінової політики. Правильне співвідношення ціни і якості страв обов'язково, якщо ви хочете відкрити успішний ресторан. Крім того, необхідно буде вибрати постачальників, а також найняти персонал. Природно, персонал повинен бути досвідченим і освіченим. Пам'ятайте, що заробітна плата працівникам повинна бути гідною.

Отже, який ресторан відкрити, вибрати повинні ви самі.

Бізнес-план

Після того, як ви визначитеся з видом ресторану, треба приступити до написання бізнес-плану.

Для дитячого кафе або кав'ярні потрібно один бізнес-план. Якщо ж ви хочете відкрити дорогий ресторан, тут буде своя специфіка. Дитяче кафе потребують менше грошових вкладень, ціни тут не повинні бути занадто високими. Але необхідно продумати меню, яке буде цікаво дітям. Для вишуканого ресторану буде потрібно різнобічне меню, індивідуальний стиль. Звичайно, в цьому випадку грошей буде потрібно більше.

Отже, в бізнес-плані ви повинні врахувати все: приміщення, перелік послуг, аудиторію, персонал та обладнання.

Оформлення документів

Після складання бізнес-плану настав час приступати до оформлення документів.

Необхідно отримати наступні документи:

 • Ліцензію на роздрібний продаж алкоголю;
 • Свідоцтво про внесення до Торговельного реєстру;
 • Договір на вивіз сміття, дезінсекцію, дезінфекцію;
 • Документи на зовнішню вивіску;
 • Висновок санстанції;
 • Дозвіл від пожежної охорони.

Крім того, вам необхідно буде укласти договір оренди. Якщо ж в приміщенні потрібно перепланування, треба буде узгоджувати її в МВК, СЕС, управлінні архітектури та інших організаціях.

Місце розташування


Дуже важливо, де знаходиться ресторан. Якщо вибрати місце неграмотно, то прибутку можна не чекати. Так як клієнти просто не зможуть вас знайти. Звичайно, найкраще відкривати такий заклад там, де буде багато клієнтів. Тобто, скупчення офісів, великі транспортні розв'язки. Хорошим варіантом буде відкриття ресторану біля бізнес-центрів, шкіл, університетів.

Реклама

Реклама - це невід'ємна частина будь-якого бізнесу. Рекламна кампанія повинна бути добре продумана. Найкраще, довірити рекламу фахівцям. Вони створять по-справжньому гарну рекламу, яка приверне до вас безліч клієнтів.

Ось заходи, які необхідні для розкрутки ресторану:

 • Рекламні листівки. Їх можуть роздавати промоутери.
 • Зовнішня реклама. Цікава вивіска над входом, а також стаціонарні рекламні конструкції не дуже далеко від ресторану необхідні. До речі, дуже важливо назва закладу. Прочитати про це можна в статті Як назвати ресторан.
 • Сайт в Інтернеті. Дуже добре відкрити фірмовий сайт ресторану.

До речі, перед відкриттям ресторану треба пустити про нього рекламу. У день же відкриття треба повісити барвисту вивіску і кулі. Влаштувати свято.

Персонал

Як вже говорилося, персонал повинен бути кваліфікованим і мати досвід роботи. Для ресторану потрібно:

 • Шеф-кухар;
 • Кухарі;
 • Офіціанти;
 • Бармен;
 • Керуючий;
 • Прибиральниця.

Дизайн ресторану

Необхідно розробити дизайн ресторану, який буде відповідати духу цього закладу. Якщо це дитяче кафе, звичайно, треба прикрасити стіни мультяшними героями, різними кульками. Якщо ж це дорогий ресторан, треба виконати дизайн у вишуканому стилі. Взагалі варіантів оформлення є безліч. Це може бути стиль фьюжн, класичне європейське оформлення, щось екзотичне.

Єдина ідея обов'язково потрібна для ресторану. Справа в тому, що саме ваш заклад має чимось відрізнятися від сусідніх ресторанів. Адже конкуренція в цій сфері дуже велика. Взагалі єдиний стиль добре виявляється в дрібницях. Тому забезпечите логотипом ресторану гуртки, запальнички ресторану.

Кухня

Найголовніше - це пам'ятати, що в ресторан люди приходять поїсти. Тому кухні треба приділити найпильнішу увагу. Орієнтуватися треба не на власний смак, а на переваги ваших потенційних клієнтів. І, звичайно, в меню вашого закладу повинні бути не тільки класичні, але й нові оригінальні страви. Тоді ваша кухня обов'язково приверне в ваш заклад масу відвідувачів.


» » Як відкрити ресторан?