Як дистилювати воду?

Фото - Як дистилювати воду?

Дистильована вода являє собою очищену рідину, яка містить в собі мінімальну кількість домішок і сторонніх включень. Вона абсолютно індиферентна і володіє рівнем рН: 5,0-6,8. Серед її основних властивостей можна виділити наступні:

 • не горюча;
 • НЕ кристалізується нижче 0 ° C;
 • є універсальним розчинником;
 • не володіє смаком і запахом;
 • не проводить електричний струм.Отримання дистильованої води

Дистильована вода має широку сферу застосування, її навіть використовують як лікувальних цілей. Однак її вартість знаходиться на порівняно високому рівні, тому багато займаються її отриманням в домашніх умовах. За якістю вона нічим не поступається покупної воді, тому використовується з таким же успіхом.

Отримання дистильованої води: спосіб №1

Дистилювати воду можна різними способами. Найбільш часто для цього використовують скляну миску, лід, 20-літрову каструлю, виконану з нержавіючої сталі, і звичайну водопровідну воду. Сам процес отримання дистильованої води складається з цих етапів:

 1. Наповніть каструлю 10 літрами води.
 2. Поставте в неї скляну миску, вона повинна плавати в рідині, але не торкатися дна каструлі.
 3. Поставте ємності на вогонь і дочекайтеся, коли вода стане гарячою. Якщо вода почне закипати, вимкніть конфорку плити.
 4. Тепер потрібно створити холодний бар'єр, який забезпечить ефект конденсації і дозволить отримати дистильовану воду. Для цього буде потрібно закрити каструлю перевернутої кришкою, а на неї насипати шматочки льоду.
 5. Знову підключіть каструлю і дочекайтеся закипання води, яке призведе до підйому пара. Він буде стикатися з холодною кришкою, виникне конденсація, і в мисці почне накопичуватися дистильована вода. Коли вона збереться в необхідному вам кількості, каструлю можна буде відключити, а миску з чистою рідиною витягнути за допомогою прихваток. Але будьте дуже обережні, так як існує ризик обпектися.
 6. Отриману дистильовану воду остудіть, а потім перелийте в чисті ємності і використовуйте для своїх потреб.

Отримання дистильованої води: спосіб №2

Дистилювати воду ви можете за допомогою цього способу. Він передбачає використання двох скляних пляшок, одна з яких має викривлене горлечко, клейкої стрічки, водопровідної води, пакету з льодом і 20-літрової каструлі. Процес отримання дистильованої води виглядає таким чином:

 1. Візьміть одну пляшку і заповніть її водопровідною водою. Потрібно, щоб вона не доходила до горлечка на 12-13 см.
 2. Тепер підключіть до неї другу пляшку, яка має викривлене горлечко. Необхідно міцно зафіксувати їх клейкою стрічкою.
 3. Візьміть каструлю і наповніть її водою. Потрібно, щоб вона повністю закривала пляшку, в яку раніше була налита рідина.
 4. Встановіть пляшку в каструлю. Потрібно, щоб кут нахилу заповненої ємності був близько 30 градусів, при цьому порожня повинна знаходиться над нею, так як це полегшить збір дистильованої води.
 5. Покладіть пакет з льодом на порожню пляшку, щоб створити в подальшому холодний бар'єр, який буде сприяти утворенню конденсату.
 6. Поставте каструлю на конфорку і дочекайтеся, коли вона закипить. Після цього почнеться процес отримання дистильованої води.

Отримання дистильованої води: спосіб №3


Якщо ви знаходитесь в пошуках простого варіанту, який допоможе отримати дистильовану воду, то скористайтеся цим:

 1. Коли почнеться дощ, поставте зовні чисту ємність і дочекайтеся, коли вона повністю наповниться рідиною.
 2. Залиште дощову воду на 2 доби в приміщенні. За цей час в ній повністю встигнуть нейтралізуватися мінерали. Після цього дистильована вода буде готова.

Отримання дистильованої води: спосіб №4

Дистилювати воду можна і за допомогою цього нескладного способу. Для нього буде потрібно заздалегідь підготувати воду, яка набирається з водопроводу. Її необхідно залишити на добу. Потім дійте таким чином:

 1. Наберіть в пластикову пляшку відстояну воду і закрийте її щільно кришкою.
 2. Помістіть все це в морозильну камеру. Щоб пляшка в подальшому не пристала до її стінки, буде потрібно прикріпити до дну ємності шматок картону.
 3. Коли половина води в пляшці замерзне, дістаньте її.
 4. Злийте рідину, яка не перетворилася на лід, в ємність, а потім вилийте її, оскільки в ній міститиметься величезна кількість хімікатів і солей.
 5. Що залишився лід в пляшці разморозьте при кімнатній температурі, отримана рідина буде являти собою дистильовану воду.

З іншими способами отримання дистильованої води ви можете ознайомитися в цих статтях:

Якщо ж ви хочете дізнатися, чи можна вживати таку воду, то рекомендуємо прочитати статтю: Чи можна пити дистильовану воду.


» » Як дистилювати воду?