Що таке парашут?

Фото - Що таке парашут?

Багатьом з нас такий пристрій, як парашут, не знадобиться ні разу в житті. Однак знання про те, що це таке і для чого потрібно, може виявитися корисним. Якщо говорити коротко і просто, то парашут - це пристрій у вигляді парасольки для безпечного спуска з великої висоти, будь це людина або якийсь предмет. Він служить для уповільнення руху об'єкта за рахунок опору повітря.

Так, наприклад, за допомогою парашутів доставляють вантажі у важкодоступні місця, куди дістатися будь-яким транспортом не представляється ніякої можливості. А як ще використовуються парашути, і в яких областях можна почути застосування даного слова?
Застосування парашутів

Про парашутах добре відомо всім працівникам авіації, і громадянської, і військової. Ці пристрої допомагають висаджувати десант у суворо заданому квадраті, катапультувати кабіну льотчика в разі небезпеки, і навіть посадити літак на коротку злітно-посадкову смугу. Інформацію про стрибки з парашутом можна знайти в наших статтях:

Кожному, хто збирається зробити стрибок з парашутом, необхідно пройти інструктаж і освоїти його пристрій. Основні елементи парашута - стропи й купол, який розкривається за допомогою витяжного троса. Парашути бувають посадочні і керовані. Перші використовують для приземлення різних вантажів або для гальмування космічних апаратів при поверненні екіпажу на Землю, другі добре підходять для занять парашутним спортом.

Більшу маневреність у повітрі дає своєрідний гібрид парашута і планера, званий парапланом. Багато умільці майструють такі своїми руками.

Матеріал на тему виготовлення іграшкового парашута міститься в статті Як зробити парашут.


» » Що таке парашут?