Як перевірити справжність диплома?

Фото - Як перевірити справжність диплома?

При наявності грошей зараз можна купити багато чого, в тому числі і диплом. На жаль, випадки, коли здобувачі приносять на роботу фальшиві документи, нерідкі. Тому всім роботодавцям необхідно знати, як перевірити справжність диплома про вищу освіту. У цій статті розберемо кілька варіантів, що дозволяють визначити фальшивку.
Звертаємося в Рособрнадзор

Згідно з новою постановою, всі дипломи, починаючи з 2009 року, вносяться в єдину базу Рособрнадзора. Подавши запит в цей орган, ви можете підтвердити чи спростувати справжність документа. Начебто все просто, але це не так. Справа в тому, що інформація подібного роду конфіденційна і видається лише вузькому колу осіб. Тому вам необхідно буде заручитися письмовою згодою претендента. Потім скласти запит, прикласти до нього згоду і чекати відповіді. Процедура ця нешвидка, зате надійна. Але у цього методу є три істотні недоліки:

  • тривалість процедури;
  • неможливість перевірити дипломи до 2009 року;
  • обізнаність кандидата про ваш недовіру.

Зв'язуємося з вузом

Офіційно жоден навчальний заклад не має права без згоди колишнього студента видавати інформацію подібного роду. Ви можете ризикнути і подзвонити методисту або декану факультету з подібним проханням, але, швидше за все, вам відмовлять. Набагато більш ефективним може виявитися візит до вузу. Можливо, вам вдасться що-небудь довідатися. Але якщо людина випустився давно, такий метод не буде об'єктивним.

Можна подати до вузу письмовий запит з проханням перевірити справжність диплома за номером, який повинен бути підкріплений згодою здобувача на видачу персональної інформації про нього третім особам. А це знову ж повертає нас до питання про довіру.

Тестуємо захист диплома


Всі дипломи про вищу освіту мають кілька видів захисту. Вони-то і допоможуть вам перевірити справжність диплома.

  1. Зробіть ксерокопію диплома. На бланку нанесені невидимі людському оку слова «копія-копія-копія» на лівій частині нижче герба. Ці слова утворюються дрібними об'єктами, діаметром 0,13 мм. Під час копіювання документів техніка «бачить» всі елементи, розмір яких більше 0,1 мм. Тому на копії ці слова проявляються.
  2. По обидва боки від герба розташовані слова «РОСІЯ» та «ДИПЛОМ», які зливаються з фоном. Чим нижче розташовується слово, тим більше воно невидимо. Це досягається зменшенням товщини ліній в словах.
  3. Подивіться диплом на світло. На ньому повинні проступати водяні знаки «РФ». Проведіть по них пальцем, ви повинні відчути кордону написи.
  4. Знайдіть зелений віночок, розташований по центру диплома. На ньому розміщено напис. Але якщо ви посвітити на нього джерелом інфрачервоного випромінювання, то на справжньому дипломі повинен проступити гербовий орел малинового кольору.
  5. Над написом «Диплом» праворуч можна розгледіти слова «Міністерство освіти Російської Федерації. Їх висота всього півміліметра, тому більшість людей неозброєним оком її НЕ розрізнять. Для її прочитання рекомендуємо скористатися лупою.

Придивляємося до паперу і заповнення диплома

Для виготовлення бланків для дипломів використовується дуже дорогий папір Держзнаку. Підробити її досить складно. Прощупайте її: папір має бути щільною, але при цьому приємною на дотик. Якщо до неї принюхатися, можн оощутіть характерний запах целюлози.

Диплом повинен бути заповнений грамотно, без помилок. Друкарська фарба матова, що не блискуча. Спробуйте потерти номер і серію диплома пальцем. В оригінальному примірнику вони не будуть стиратися.

Якщо ви хочете купити диплом, то ознайомтеся зі змістом статті Як купити диплом.


» » Як перевірити справжність диплома?