Як захистити диплом?

Фото - Як захистити диплом?

Після довгих і напружених років навчання настає знаменний день, заради якого і був пройдений цей важкий шлях, - день захисту диплома. Безумовно, захищати свій диплом - це дуже хвилююче і складно, але в нашій статті ви знайдете корисні рекомендації, які допоможуть впоратися з цим на відмінно.
Організація захисту диплома

Як правило, захист диплома організовується за строго визначеним регламентом, стандартному для всіх навчальних закладів. Захист проходить у формі виступу автора диплома перед атестаційною комісією.

У своєму виступі випускник повинен викласти цілі і завдання своєї дипломної роботи, розповісти про її особливості, одним словом, впевнено і красиво презентувати свою дипломну роботу або проект. На виступ зазвичай відводиться фіксовану кількість часу, в який повинен укластися випускник.

Після завершення виступу члени атестаційної комісії задають питання по темі диплома. Якість виступу і правильність відповідей на запитання членів комісії є основними критеріями оцінки, тому тут потрібно бути максимально зібраним.

Як захистити диплом на відмінно

Диплом добре оцінюється членами комісії, якщо:

  • він грамотно написаний і має дослідницький характер-має місце глибокий аналіз, детально розглянуто наявний досвід у конкретному вопросе- тема актуальна, а висновки і рекомендації обґрунтовані;
  • якщо рецензія і відгуки позитивні;
  • випускник під час захисту демонструє відмінні знання предмета дипломної роботи, швидко і вільно орієнтується у своїй роботі, чітко відповідає на питання і вміло використовує роздатковий матеріал до диплома.

Для вдалого захисту диплома слід пам'ятати наступні речі. По-перше, ваш диплом повинен обов'язково сподобатися вашому керівнику. У такому випадку, якщо він увійде до складу комісії на захисті, то зможе максимально допомогти вам добре захистити диплом.

По-друге, потрібно подумати над тим, які питання можуть задавати члени комісії. Якщо вдасться скласти великий список можливих питань, то найтоншим підходом до них буде наступний. Підготуйте відповіді на всі питання, і тільки деякі з них включите в свою промову. Ті питання, які не будуть висвітлені вами, будуть задані вам комісією, а оскільки ви знаєте на них відповіді, то легко впораєтеся з ними. Плюс такого ходу полягає в тому, що відповідь на одне і те ж питання у промові захисту оцінюється комісією не так високо, як відповідь на запитання, поставлене додатково.

По-третє, потрібно вести себе належно і намагатися не хвилюватися. Впевненість у промові - це впевненість у своєму дипломі і своїх силах, тому потрібно тримати себе в руках.

У дівчат також часто виникає питання: у чому захищати диплом, як правильно одягнутися. Відповідь на дане питання дуже простий. Потрібно виглядати строго і офіційно. Білий або кремовий верх, темний низ - це те, що потрібно.

Також корисною інформацією для вас будуть поради від колишніх випускників, які зможуть розповісти вам про особливості поведінки на захисті диплома тих чи інших викладачів. Також у них ви зможете дізнатися, чи складно захищати диплом, працюючи з конкретним викладачем. І останнє, що ви можете дізнатися у них, - це приблизний склад комісії, бо крім викладачів в неї часто входять люди з підприємств профільного напрямку.


» » Як захистити диплом?