Що і чим їдять?

Фото - Що і чим їдять?
Дивіться відео

Що і чим їдять?

У наш суєтний час в домашній обстановці питання вибору підходящого до випадку столового приладу вирішується дуже просто. Чого вже тут довго думати, якщо ми вибираємо лише між виделкою і ложкою. Навіть столові ножі якось непомітно перекочували в буфети, де зберігається посуд «для гостей».


Знати, що і чим їдять, зобов'язаний кожна культурна людина, щоб потім не впадати в паніку, опинившись за столом, сервірованим за всіма правилами етикету. Запам'ятати всі ці премудрості не так складно, як може здатися на перший погляд.

Що і чим їдять: правила етикету

Фото - столові прилади етикет

 • Тепер поговоримо про хліб. Брати із загального блюда його треба тільки руками. Потім шматочок слід покласти біля себе на хлібну тарілочку. Якщо ж така відсутня, то на край своєї великої тарілки. Відкушувати хліб вважається моветоном. Треба відламувати руками від нього маленькі шматочки і відправляти їх в рот.
 • Канапе беремо руками і їмо без всяких столових приладів. Великі сандвічі кладемо на тарілку і їмо їх за допомогою ножа і вилки.
 • Сіль з сільнички беремо спеціальною ложечкою. Ні ложечки - не біда. Можна набрати сіль на кінчик свого ножа, не забувши перевірити, чистий він.
 • Смажене, відварне або запечене м'ясо їмо ножем і виделкою. Важлива деталь - не розрізаний відразу всю порцію на скибочки, відрізати наступний шматочок слід лише тільки після того, як буде з'їдений попередній. Вироби з рубленого м'яса - всілякі биточки, котлети, тефтелі і шніцелі - на частини поділяємо ребром вилки.
 • Смажену або відварну птицю їмо, не руками, як думають багато хто, а з ножем і виделкою. Не скупитися - трудноотделімой шматочки м'яса краще залишити на кісточці, ніж намагатися їх обгризати, бо видовище це, прямо скажемо, малоприємне.
 • Тепер поговоримо про рибу. Кулінарні ортодокси категорично стверджують, що риба і ніж - речі несумісні. Хоча останнім часом багато знавців етикету допускають використання ножа для нарізування холодної делікатесної закусочної риби, такий як копчений вугор або малосольная сьомга, а також для маринованого оселедця. Для порціонної смаженої або відвареної риби часто подають спеціальний рибний ніж, що має тупе лезо у формі лопатки. Якщо ж на столі такий ніж відсутня, то для зручності обробки риби і акуратного відділення кісток замість ножа дозволяється користуватися другий виделкою.
 • Для яєць всмятку використовують спеціальні підставки у формі чарочки, їдять ж їх за допомогою маленької ложки. Різноманітні омлети і яєчню їдять за допомогою однієї вилки.
 • Особливого таланту вимагає процес поїдання спагетті. Не варто намагатися намотати клубок макаронів на вилку і відправити його цілком в рот. Наслідки такої спроби можуть бути найсумніші - Забруднений святковий одяг і зіпсоване на весь вечір настрій. Щоб уникнути такого конфузу, треба скористатися виделкою і ложкою. Тримаючи вилку в правій руці, ви витончено накручуєте на неї кілька спагетті, а потім, страхуючи цю конструкцію знизу ложкою, тримайте до рота.
 • Ще один продукт, який у багатьох викликає ступор, - це кавун. Перший природний порив - взяти відрізану часточку двома руками, піднести до рота і відкусити великий шматок соковитої м'якоті. Але тут же приходить усвідомлення, що це, мабуть, неправильно. Говорячи про те, що чим їдять, ми все-таки більше маємо на увазі правила поведінки в ресторані, хоча вдома вищевказаний спосіб був би цілком доречний. З кавуном слід вчинити так - його треба покласти плазом на тарілку і ножем відрізати невеликі кубики м'якоті, після чого фруктової вилочкою витягати з них насіння, а потім, знову ж на Вилочка, відправляти шматочки кавуна в рот.

Фото - правила етикету

 • Суп. Тут все досить просто - їдять його суповий ложкою. Багатьох цікавить питання про те, чи можна нахиляти тарілку з супом і якщо так, то в який бік. У ресторані цього, звичайно, робити не варто, нехай краще на дні залишиться трохи рідини. Удома ж можна акуратно нахиляти тарілку, але тільки від себе.
 • Салат із заправкою їдять виделкою, допомагаючи при цьому собі ножем. Листовий ж салат їдять просто руками, відриваючи від листочків невеликі шматочки.
 • Торти і тістечка найкраще їсти спеціальної десертній вилочкою. Якщо ж така не було подано, то цілком можна скористатися чайною ложечкою.
 • І наостанок ще одне дуже важливе правило - ніколи не накладайте собі в тарілку відразу всі частування, які вам би хотілося спробувати. Скибочки сиру, що лежать в м'ясному салаті поруч зі шпротами і ковбасою - явно поганий тон.

Сподіваємося, що наші поради були вам корисні, але якщо ви, опинившись в гостях, все ж не знаєте, що і чим їдять, дивіться на господиню і чиніть так само, як вона.


» » Що і чим їдять?