Як дізнатися, яка стоїть материнка?

Фото - Як дізнатися, яка стоїть материнка?

Техніка подібно до людини з часом застаріває. І якщо у випадку з людським організмом уповільнити процес старіння вкрай проблематично, то в комп'ютерах проблему можна вирішити банальної заміною комплектуючих.

Якщо ви вирішили модернізувати свій комп'ютер або у вас несподівано виникли проблеми з оперативною пам'яттю, то спочатку необхідно дізнатися, яка материнка стоїть на вашому комп'ютері, так як це головна плата, на яку кріпляться інші деталі.

У цій статті ми розповімо, як дізнатися материнку на компі декількома способами.
Фізичне витяг

Найбільш очевидний і, здавалося б, найпростіший спосіб дізнатися модель чого б то не було - це подивитися маркування на самому виробі. Щоб дізнатися модель материнської плати, вам буде потрібно розібрати системний блок (як правило, досить зняти бічну стінку, відкрутивши два шурупа хрестової викруткою) і подивитися маркування на текстоліті.

Проте маркування існує далеко не на всіх платах і попросту стирається з часом. У цьому випадку дізнаватися модель материнки слід програмним методом.

Операційні команди

Якщо на вашому комп'ютері або ноутбуці стоїть ОС Window XP, Windows Vista або Windows 7, діагностичний інструмент DxDiag допоможе дізнатися материнку на комп'ютері. Для його запуску увійдіть в меню "Пуск = Виконати" і у вікні введіть команду dxdiag. Перед вами відкриється вікно з повною інформацією про ваш комп'ютер. Дізнавшись точну назву вашої моделі ноутбука або комп'ютера, з'ясувати, яка на вашому комп'ютері використовується материнка, не складе труднощів (в тому випадку, якщо раніше ви не проводили заміну материнської плати).

Стороннє ПЗ

Якщо ж попередні два методи не підходять, вам залишається лише завантажити спеціальне програмне забезпечення для діагностики комп'ютера. Наприклад, програми System Information Viewer або Everest.

Розглянемо використання однієї з них:

  • Скачайте та встановіть програму Everest;
  • Запустіть її;
  • У вікні, виберіть вкладку Меню - Системна плата;
  • У сусідній графі, у стовпці Значення буде вказана модель вашої материнської плати.

Корисний матеріал по цій темі ви знайдете в статтях Як дізнатися модель материнської плати і Яка материнська плата.


» » Як дізнатися, яка стоїть материнка?