Як дізнатися модель материнської плати?

Фото - Як дізнатися модель материнської плати?

Іноді для правильного підбору комплектуючих потрібно точно знати, що вже знаходиться в системному блоці. Найчастіше необхідно знати модель материнської плати. При придбанні в магазині, разом з материнською платою вам видають на неї документи і саму коробку, на них завжди вказана точна модель. Як дізнатися модель материнської плати, якщо дані у вас не збереглися?

Розпізнання моделі материнської плати: способи

  1. Найнадійніший спосіб - відкрити системний блок і подивитися. Більшість виробників вказують модель безпосередньо на пристрої або прикріплюють до нього ярлички з даними. Однак не завжди таке можливе, наприклад, якщо ваш персональний комп'ютер заклеєний гарантійними печатками, розкривати які має право тільки фахівець. Якщо на гарантійній пломбі є номер вашого замовлення, можете зателефонувати в магазин, зазвичай до закінчення гарантійного терміну у них зберігаються дані про збірки.
  2. Давайте розглянемо, як дізнатися модель материнської плати, якщо розкрити системний блок можна. Найпростіший в цьому випадку спосіб - через BIOS. При завантаженні комп'ютера тиснете DEL, поки не з'явиться спеціальне меню. Вибираємо пункт Advanced BIOS Features і в самому верху дивимося модель материнської плати.
  3. Багато хто побоюється користуватися BIOS, щоб ненароком щось не зіпсувати, і в питанні розпізнання моделі материнської плати, їм допоможе програмне забезпечення. Найпоширеніша програма - CPU-Z. Запускаємо її, знаходимо верхню вкладку MAINBOARD, у віконці Model дивимося модель материнської плати, вікном вище (Manufacturer) можна побачити і виробника.

» » Як дізнатися модель материнської плати?