Як вибрати материнську плату?

Фото - Як вибрати материнську плату?

Вирішивши обгрейдіть свій комп'ютер, ви неодмінно запитаєте про те, як вибрати материнську плату. На цю комплектуючих частин встановлюють такі компоненти, як контролер жорстких дисків, чіпсет і багато інших.

Варто розуміти, що саме материнська плата є найбільш важливим компонентом системного блоку. Адже з її допомогою забезпечується не тільки харчування, але й спільна робота всіх, без винятку, пристроїв комп'ютера. Сам же процес відбувається таким чином: спочатку блок живлення подає струм на материнську плату, а потім вона передає його всім іншим пристроям, які знаходяться всередині системного блоку.

Власне, саме тому настільки важливим виявляється питання про те, як підібрати материнську плату. Адже не кожен може відразу побачити відмінності в різних моделях. Крім того, такі комплектуючі пристрої, як слоти і сокети, не зовсім зрозумілі для більшості користувачів, не кажучи про те, що вони підключаються за допомогою різних гнізд, шлейфів, кабелів і проводів. Розглянемо докладніше основні компоненти.
Чіпсет

Спочатку, намагаючись розібратися, чому виникають труднощі, пов'язані з тим, яку материнську плату вибрати, ми згадували такий її компонент, як чіпсет. Зараз же, спробуємо розкрити більш точне його визначення та функції. Чіпсет так само називають набором системної логіки, і дане назва говорить сама за себе. У цей набір входять мікросхеми, які складаються з південного і північного мостів. І дуже важливо, акцентувати увагу на цих поділах.

Перший - Northbridge, саме так називається північний міст, і його робота безпосередньо пов'язана з процесором. Він підтримує відеокарту і оперативну пам'ять. Так само визначає частоту FSB, тобто системної шини і задає тип і максимальний обсяг ОЗУ. Другий - Southbridge - південний міст, який найчастіше розташований на окремій мікросхемі, тому безпосередньо не підключається до процесора. Він, у свою чергу, створює взаємодія між різними компонентами і ЦП.

Враховуючи величезну різноманітність моделей чіпсетів, наявне на сьогоднішній день, дійсно важко підібрати материнську плату до процесора. Але ми зупинимося на найбільш популярних і якісних виробниках. Отже, всі чіпсети діляться на два типи: одні - без вбудованої відеокарти, інші - з вбудованою відеокартою. Для початку, розглянемо їх моделі від Intel і AMD. Як у першому, так і в другому випадку, рекомендується купувати чіпсети без вбудованої відеокарти. Адже сучасні плати вже мають вбудовані мережу і звук, чого цілком достатньо.

Що стосується окремих моделей від Intel, то кращим варіантом будуть - P35 і P45, вони підходять для всіх типів конфігурацій, а так само X38, X48 і X58, вони створені для геймерів і природно дорожче за своєю ціною. Якщо ж, говорити про чіпсети від AMD - модель 770 - для всіх конфігурацій, 790FХ - для оверклокерів і 790Х - для геймерів. До речі, кажучи, про моделі 790FX, то тут підвищується напругу живлення і робочі частоти, за рахунок чого і відбувається розгін, як центрального процесора, так і інших компонентів.


Існують також чіпсети і від NVIDIA, і якщо ви є звичайним користувачем ПК, то не варто їх купувати, адже тут є маса дрібних деталей, які можна не врахувати при покупці і тоді придбання буде нераціональним. Дані чіпсети створені для тих комп'ютерів, де встановлені дві відеокарти компанії NVIDIA. І різні серії призначені для певних процесорів. Наприклад, для Intel: 630i, 650i, 680i, а для AMD: 630a, 680a. Тому все ж простіше буде придбати Intel X58, який так само з недавнього часу став працювати з двома і більше відеокартами.

Не забувайте і про те, що чіпсет потребує охолодження. І так як, найчастіше в процесорах встановлені всього лише пасивні радіатори, тобто без вентилятора і варто задуматися про те, що потрібен корпус з хорошою системою охолодження.

Сокет

Так само, розбираючись в питанні про те, як правильно вибрати материнську плату, неможливо не згадати різноманітні сокети. Адже для кожного виробника процесорів, потрібно певні їхні моделі. Якщо справа стосується фірми Intel, то чудово підійдуть материнські плати з сокетами "LGA1366" або ж "LGA775". Останню модель компанія виготовляла на основі "Socket 478". Якщо ж мова йде про компанії AMD, то підійдуть "Socket 754" і "Socket 939".

Кількість слотів для оперативної пам'яті

Вибираючи пам'ять, потрібно враховувати досить велику кількість обмежень. Відразу відзначимо, що на даний момент використовуються два типи пам'яті, а саме DDR2 і DDR3, так як, початковий тип DDR значно застарів. Тому вибираючи пам'ять типу DDR3, потрібно дізнатися, чи підтримує його сама плата. Два ці види пам'яті відмінно виконують свої функції, а ціни цілком доступні.

Кількість слотів для відеокарт

Звичайно, якщо використовується ігрова конфігурація, то повинно бути не менше двох відеокарт, а краще - три. Але при цьому, повинні бути і слоти PCI Express x16 в таких же кількостях, які працюватимуть в режимі підтримки всіх відеокарт. Для ATI Crossfire рекомендується чіпсет Intel, який зможе підтримувати режим Crossfire, ну а для NVIDIA SLI - Intel X58, який ми згадували вище або ж NVIDIA nForce. І не забувайте про розмір відеокарти і слотів, адже через великого розміру відеокарт можуть перекритися слоти.

Формфактор системної плати

Останньою з основних частин, є придбання плати включає певний формфактор. Це якийсь світовий стандарт, який визначає розмір самої материнської плати, розташування на ній всіх компонентів, а так само місця її кріплення. Сучасними є формфактори - WTX, microATX, NLX, а так само АТХ. До речі найкращим варіантом, зі згаданих моделей, є АТХ. Його переваги полягають у великих габаритах, що забезпечить розміщення чіпсета, слотів і інших компонентів, не створюючи труднощів у розташуванні.

Отже, як ви вже помітили, з інформації поданої вище, рекомендується купувати материнські плати компанії Intel. Так само якісними виробниками є Gigabyte, ASUS і MSI. Власне вибір виробника, це одна з основних частин, яка допоможе розібратися в тому, як правильно підібрати материнську плату. Ну а далі уважно вивчаємо всі пункти, починаючи з вибору чіпсета і закінчуючи формфактором. Тепер, дізнавшись більш точну інформацію про те, що містить ваш комп'ютер і як відбуваються в ньому різні процеси, у вас не повинно виникнути жодних проблем з підбором комплектуючих.


» » Як вибрати материнську плату?