Як створити свій комп'ютер?

Фото - Як створити свій комп'ютер?
Дивіться відео

Як створити свій комп'ютер?

Придбання нового комп'ютера найчастіше стосується вибору різних параметрів комплектуючих, які повинні відповідати вимогам покупця. Щоб спростити собі життя, легше зібрати ПК з нуля.

Вибір комплектуючих


У залежності від області застосування ПК потрібно вибирати комплектуючі.

 1. Процесор - головне обчислювальне ядро комп'ютера. Залежно від кількості обчислювальних центрів бувають одноядерні і багатоядерні версії, які відповідають різним ступеням складності обробки інформації.
 2. Материнська плата - основний елемент, на якому розміщуються інші комплектуючі. Має форму (форм-фактор), під яку підганяється корпус. Підбирається під роз'єм процесора (тобто сокет). Має також виходи для оперативної пам'яті, відеокарти і інших складових системи. Здатна зв'язувати воєдино дію всіх комплектуючих персонального комп'ютера.
 3. Вибрати корпус слід грунтуючись на форм-факторі материнської плати (АТХ, miniATX і т.д). Для створення комп'ютера в корпус встановлюються всі апаратні складові. Розрізняють вертикальні і горизонтальні корпусу.
 4. Блок живлення забезпечує електроенергією постійного струму вузли комп'ютера, перетворюючи напругу мережі до необхідного значення. БП може захистити комп'ютер від перепаду напруги, також бере участь в охолодженні компонентів ПК. Сучасний блок живлення - ATX.
 5. Оперативна пам'ять - миттєва пам'ять комп'ютера, що зберігає в собі інформацію до повного перезавантаження комп'ютера (тобто відключення живлення). Обсяги оперативної пам'яті варіюються від 512 Мб (що зараз ставати досить рідкісним явищем) до 16 Гб. Залежно від роз'ємів материнської плати розрізняється за домами DDR, DDR2, DDR3, DDR4. Важливі параметри операційної пам'яті - це не тільки обсяг, але і частота обміну з шиною материнської плати.
 6. Жорсткий диск - пристрій для зберігання інформації. З'єднується з материнською платою за допомогою SATA і IDE портів. У порівнянні з оперативною пам'яттю зберігає інформацію завжди аж до фізичного руйнування або перезапису. Обсяг жорстких дисків варіюється від 40 Гб (що зараз стає рідкісним явищем) до 2 Тб.
 7. Відеокарта - пристрій відтворення графічної інформації (відео потік, ігри). Підрозділяються на інтегровані і зовнішні. Інтегровані відеокарти відразу вбудовані в процесор (характерно для мобільних пристроїв), а зовнішні ставляться на материнську плату. Останні набагато потужніше і продуктивніше, ніж перші.
 8. Дисковод DVD-RW - пристрій для читання і запису інформації з жорстких носіїв (дисків).

Визначившись з комплектуючими, слід підрахувати загальну потужність системи (підсумовувати потужності кожного комплектуючого) і підібрати блок живлення номіналом вище, ніж сумарна потужність системи.

Безпосередня збірка

 1. Для початку потрібно в порожній корпус вставити блок живлення.
 2. Потім вставити материнську плату, і прикрутити її до бічної панелі корпусу.
 3. Акуратно встановити процесор на материнську плату (будьте пильні, не погнили на процесорі контактні ніжки).
 4. Вставити в слоти на материнській платі оперативну пам'ять і відеокарту.
 5. Встановити за лицьовою частиною корпусу жорсткий диск і DVD-RW привід.
 6. З'єднати Піни материнської плати з кнопками Power і Reset на лицьовій стороні корпусу.
 7. Живити від блоку живлення: материнську плату, жорсткий диск і DVD привід.
 8. Включити ПК.

Тепер ви знаєте, як створити свій комп'ютер.


» » Як створити свій комп'ютер?