Як перевірити материнську плату?

Фото - Як перевірити материнську плату?

Якщо ваш комп'ютер перестав функціонувати, то слід шукати причину його поломки. Якщо ви підозрюєте, що цією причиною став вихід з ладу материнської плати, то її необхідно протестувати. Але перед тим, як перевірити материнську плату слід знати, які бувають основні причини її поломок, оскільки після цього їх легко буде усунути.
Перевіряємо материнську плату

Щоб здійснити перевірку материнки на працездатність, необхідно мати справний процесор і робочий блок живлення. Після того як ви розберете процесор і доберетеся до материнської плати, в першу чергу її слід оглянути на видимі дефекти. Необхідно перевірити всі конденсатори, що не роздуті вони? Оскільки головною причиною непрацездатності системної плати стають саме вони. Якщо при огляді виявилися роздуті конденсатори, то таку плату слід обов'язково замінити тому, що стабільно працювати вона вже не буде. Якщо конденсатори в порядку, то слід скинути налаштування CMOS. Джемпер, що знаходиться на системній платі поруч з батарейкою маркується CLR_CMOS або CCMOS. На ньому розташовуються три контакту, причому перший і другий замкнуті в стандартному режимі. Щоб скинути налаштування потрібно замкнути на кілька секунд другий і третій контакти, а потім повернути джемпер в попереднє положення.

Далі слід відключити від мережі блок живлення і від'єднати від системної плати все шлейфи, залишивши тільки харчування. Крім цього потрібно відключити від неї всі пристрої. Після чого можна витягти всі плати з слотів і оперативну пам'ять. У ній встановленим потрібно залишити тільки процесор. Після цього необхідно включити в мережу блок живлення і запустити комп'ютер. Якщо спікер видає сигнал, несправна оперативна пам'ять. Якщо ж звуку немає, то материнська плата неробоча і її слід замінити.


Іноді комп'ютер не працює через несправність відеокарти. У цьому випадку працездатність материнки можна перевірити, відключивши від мережі блок живлення і встановивши модуль пам'яті в перший слот. Потім слід знову включити блок в мережу і запустити комп'ютер. Якщо спікер видає сигнал про помилку відеокарти, а на моніторі з'явилася заставка BIOS, то системна плата працездатна.

Якщо вищеописані методи не дали результатів і питання про те, як перевірити працездатність материнської плати залишається актуальним, то можливо вона не працює через якогось неякісного пристрою. Щоб перевірити цю теорію слід при вимкненому живленні комп'ютера відключити роз'єм LPT, мишку та інші пристрої і включити комп'ютер. Якщо він працює справно, то материнка тут не причому, потрібно міняти один з пристроїв. А якщо ПК як і раніше не працює, то справа в несправності плати.

Часто материнська плата не функціонує, якщо кнопка Reset працює не коректно. Трапляється так, що вона "коротить". Для цього потрібно від'єднати дріт F_PANEL - RS від плати і перевірити "коротить" Чи сам корпус системного блоку. Можна для цього поставити його на діелектрик. Також непогано було б перевірити напругу на батарейці BIOS. Так якщо воно менше 2.9В, то її необхідно поміняти. Тепер ви знаєте, як перевірити працездатність материнської плати і зможете усунути всі неполадки самостійно.


» » Як перевірити материнську плату?