Що таке слот?

Фото - Що таке слот?

Кожен пристрій комп'ютера підключається до системної плати через спеціальний роз'єм - слот. Але що значить слот для комп'ютера? Основне призначення - установка додаткових внутрішніх карт, до яких відносять мережеві і звукові карти, відеокарти, модеми, TV-тюнери, USB-контролери і т. П. Розглянемо докладніше, що таке слот і його призначення.
Слот - це ...

Слот (англ. Slot - щілина) розширення - щілинний роз'єм системної або, як частіше говорять, материнської плати.

Як правило, слоти займають на материнських платах досить багато місця. Залежно від виробника і функціональних особливостей кількість слотів на різних системних платах може відрізнятися. Наприклад, в сучасних платах окремі елементи розширення типу відеокарт, мережевих карт і IEEE-1394-контролерів вже інтегровані в материнські плати. Це дозволяє зменшити їх габарити до стандарту, іменованого mATX.

Види слотів на материнській платі

  1. Accelerated Graphics Port (скорочено - AGP). Цей слот використовується для підключення відеоадаптерів і розташовується близько до процесора машини. Ці елементи безпосередньо пов'язані між собою зі швидкісною шиною.
  2. PCI Express x16. Досить сучасний слот також призначений для підключення відеокарт (альтернативні пристрої до нього не підходять). Розробниками передбачалося, що цей стандарт, маючи більш швидкісну шину, швидко замінить AGP, але зараз обидва слоти, як і розширення до них, поки однаково популярні.
  3. PCI Express x1. Візуально цей слот набагато коротше інших. Дані слоти є в більшості материнських плат, але переважно пустують, оскільки цей інтерфейс призначений для спеціальних контролерів, звукових плат і відеокарт.
  4. PCI. Найпопулярніший стандарт, використовуваний більшістю карт розширень. Перелік пристроїв, сумісних з цим портом, дуже великий: від різних контролерів до Wi-Fi-адаптерів, тюнерів і ресиверів. На материнських платах кількість таких слотів може бути від 2 до 6.

Кількість слотів на материнських платах може відрізнятися. Яку вибрати підкаже наша стаття Яка материнська плата краще.


» » Що таке слот?