Що таке торт?

Фото - Що таке торт?

Торт - кондитерський виріб, що виготовляється з різних видів тіста (бісквітного, листкового, пісочного) з додаванням крему.
Походження і значення слова

Якщо говорити про те, що таке торт, то необхідно згадати походження даного слова. Торт, або torta, - слово італійського походження, що перекладається як круглий кондитерський пиріг (дослівний переклад - «закручений», «хитромудрий»).

На сьогоднішній день під словом «торт» мають на увазі солодке кондитерський виріб, що складається з декількох шарів, з кремом. Воно може бути будь-якої форми (квадратної, трикутної, круглої) і складу (з фруктами, ягодами, горіхами). Підносять торт в основному на знаменні дати (дні народження, ювілеї, весілля, пам'ятні вечори).

Деякі торти відомі на весь світ: торт "Наполеон", торт "Прага", торт "Поліно", торт "Захер". Сьогодні багато торти прикрашаються мастикою і фігурками з неї. Весільні торти зазвичай виготовляють в кілька ярусів.

Рецепти виготовлення тортів ви зможете знайти в розділі нашого сайту Солодка випічка. Про приготуванні та оздобленні тортів докладно написано в наших статтях:

Переносне значення слова

Слово торт також використовується в різних розмовних словосполученнях в переносному значенні, найчастіше в інтернет-сленгу. Наприклад, «вже не торт» означає «вже не той», тобто вказує на втрату колишньої величі або стану.

«Ще торт» використовують, коли хочуть підкреслити велич людини і вказати, що він все ще не відступив від своїх справ і має міць і владу.


» » Що таке торт?