Що таке суп?

Фото - Що таке суп?

Кулінарний термін «перша страва» включає в себе безліч рецептів, відомих по всьому світу або що вважаються рідкісними і екзотичними. Але, як не дивно, всі ці місо і борщі насправді є супами.

Розглянемо, що таке суп, і яких він буває видів. Офіційно слово soupe перекладається як першу страву, що складається з рідини (зазвичай води) і заправки. Найчастіше супи варяться, але бувають і винятки. Взагалі, різноманітність цієї страви обумовлюється тим, в якій місцевості його готують. Наприклад, існують досить сильні відмінності між литовським, українським і російським борщем, хоча, здавалося б, основна рецептура повинна зберігатися всюди разом з назвою страви.
Види супів

Гарячі супи

Але не кожен шеф-кухар відповість, які супи бувають, і чому вони так називаються. Насправді кожна назва відповідає одному з рецептів - тому борщ всюди борщ, адже при його приготуванні в будь-якому випадку використовується буряк, що надає йому апетитний темно-червоний колір і специфічний смак.

А ось щі - трохи інший суп, і називаються так теж через свою рецептури. Капуста або будь-який інший замінник, що надає кислоту (це може бути щавель, яблучний узвар, солоні гриби) або їх поєднання створюють дивовижний кислуватий смак. Саме завдяки йому щі практично не приїдаються і можуть подаватися досить часто в різних варіаціях. Ще одна особливість щей - овочі в це блюдо кладуться без попередньої термічної обробки.

Трохи інший рецепт у солянки. Ця страва через смакових якостей також називають «похмелкі» - солоні огірки і розсіл, каперси, маслини, навіть лимон і квас, гриби - все йде в хід. Але, крім «кислинки», туди рекомендується додавати будь оброблене м'ясо або рибу, включаючи копченості.

Холодні супи


З іншого боку, які є супи гарячі, які варять, знають усі, але існують і так звані, холодні супи. Наприклад, добре всім відома окрошка. Варені і крупно порізані овочі з пряними травами, вареними яйцями заливаються розсолом, квасом або навіть кефіром стають дуже затребуваним першою стравою в літню спеку.

Ще один вид холодного супу - це суп-пюре. Один з найвідоміших рецептів - гаспачо - включає в себе різноманітні порізані овочі, в які додали спеції, поклали лід і залишили танути. На відміну від нього, крем-суп розводять в молоці або маслі, а також додають борошно або розтоплений сир для більшої густоти.

Страви національної кухні

Але не варто забувати і про унікальні національні страви. Зокрема, особливої уваги заслуговує японський місо-суп. Що таке місо вам скаже будь японець - це головний компонент найбільш популярних щоденних страв, ферментовані соєві боби з додаванням злаків. Найцікавіше, що в кожному районі країни Висхідного Сонця пасту місо роблять по-своєму, тому кожен такий суп володіє унікальним кольором і запахом.

Ще одне всім відоме перша страва - грузинський харчо, що насправді являє собою суп з баранини з волоськими горіхами і рисом. Але особливу пікантність йому додає тклапі - кислий соус, який найчастіше замінюється ткемалі або томатами.

У кожному разі, супи є в будь-якій кухні світу і в кожного з них особливий смак. Смачного! 


» » Що таке суп?