Як зберігати гриби?

Фото - Як зберігати гриби?

Свіжі гриби, як відомо, продукт вельми швидко псується. Вже через один-два дні зберігання, нехай навіть і на холоді, вони покриваються неапетитними темними плямами, розм'якшуються, смак їх помітно погіршується, знижується харчова цінність. Тому багатьох любителів поласувати цим делікатесним продуктом цікавить, як зберігати гриби правильно, щоб отримувати лише задоволення від смачного грибного блюда, а не піддавати ризику здоров'я своє і своїх домочадців. Поради фахівців з цього питання досить прості і легковиполніми, треба тільки їх неухильно дотримуватися.
Правила зберігання свіжих грибів

Бо саме свіжі гриби найбільш схильні до псування під впливом різних мікроорганізмів, перед тим, як зберігати гриби в холодильнику, вам необхідно уважно оглянути їх на предмет цілісності, так як ламані і роздавлені гриби зберіганню не підлягають! Потім треба акуратно очистити їх від землі і хвої за допомогою паперового рушника, але ні в якому разі не мити, бо вологі гриби зберігаються значно гірше своїх наметах побратимів. Нещільно укласти в паперовий пакет або емальований посуд, накриту чистою тканиною і розмістити на полиці холодильника. Окремо варто згадати, що зберігати гриби в поліетиленовому пакеті небажано, вони в ньому швидко пліснявіють і псуються. Гриби, куплені в супермаркеті, краще приготувати, безпосередньо, в той же день, а якщо вам необхідно зберегти їх до завтра, то краще залишити їх в упаковці, не порушуючи її цілісності.

Як зберігати солоні гриби

Питання, як зберігати солоні гриби, в наш час не дуже актуальне, адже класичний спосіб зберігання солоних грибів передбачає обов'язкову наявність льоху з температурою 0 - 3?С, гніту з кругляків і бочок, наповнених цими самими грибами. В умовах міської квартири солоні гриби просто зберігають у скляних банках у домашньому холодильнику.

Сушені гриби: правильне зберігання

Сушені гриби відрізняються високою гігроскопічністю, вони з легкістю вбирають сторонні запахи, втрачаючи свій природний аромат, за який їх так цінують кулінари. Якщо ви не знаєте, як зберігати сушені гриби, то, враховуючи вищесказане, треба підібрати сухе, добре провітрюване приміщення, і зберігати в ньому сушені гриби в багатошарових марлевих мішках в підвішеному стані. Коли грибів у вас небагато, простіше підібрати герметично закривається скляну банку, ретельно її вимити і просушити, покласти в неї гриби, і щільно загвинтити кришку. Зберігати банку можна в кухонній шафі.

Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам дізнатися, як правильно зберігати гриби, і ви тепер в цьому питанні стали справжнім експертом.


» » Як зберігати гриби?