Як виростити манго?

Фото - Як виростити манго?

Напевно у багатьох людей виникало бажання самостійно виростити цей фрукт у себе вдома. Але як вдома виростити манго? А адже це зовсім нескладно.

Перш ніж постаратися виростити манго з кісточки, нам буде потрібно знайти повністю дозрілий фрукт. І тут виникає невелика проблема, - адже плоди манго, призначені для транспортування, зривають злегка зеленими. Кісточки з таких плодів проростають погано, а можуть і зовсім не прорости. Вирішити цю проблему досить просто. Збережіть, як буде розказано нижче, кісточку зрілого манго, купленого під час вашого відпочинку в Єгипті, або попросіть ваших друзів або знайомих, відпочиваючих там, привезти посадковий матеріал.
Як виростити манго з кісточки

Перш за все слід правильно підготувати кісточку до посадки. Для цього вона повинна бути повністю очищена від наявної на ній м'якоті. Після чого гострим ножем обережно розкриваємо кісточки і витягаємо зберігаються в них насіння. Перед посадкою насіння обов'язково повинні пройти противогрибковую (фунгіцидну обробку) шляхом замочування в блідо-рожевому розчині марганцівки.

Виростити манго можна і з кісточки, яка зберігалася в звичайному поліетиленовому пакеті. Але при такому зберіганні посівного матеріалу паростки часто виходять досить ослабленими.

Як вдома виростити манго

Оброблена кісточка манго висаджується в досить великий горщик, так як його коренева система розвивається дуже швидко. На дні горщика слід організувати хороший дренаж. Для цього в нього зазвичай насипають шар у кілька сантиметрів річкового піску або дрібних камінчиків. Найбільш оптимальною грунтом для манго є суміш в рівних співвідношеннях дернового і листового ґрунтів.

Купуючи горщик для висаджування манго, приділіть особливу увагу товщині його стінок і особливо дна. Якщо вони будуть занадто тонкими, то коренева система дерева швидко зруйнує їх.

Насіння занурюється в підготовлений грунт тільки своєю вузькою частиною. Проростання насіння залежить від того, наскільки зрілим був плід і як багато часу пройшло між витягом кісточки і її посадкою.


Манго любить досить високу температуру і високу вологість повітря. Не забувайте, що це все-таки тропічна рослина. Для нормального росту йому потрібна температура в приміщенні не нижче 22 градусів. Тому при необхідності слід створити для манго додаткове освітлення та обігрів, а також підтримувати на належному рівні вологість повітря.

Манго росте дуже швидко і для його утримання найкраще підходить оранжерея або зимовий сад. Але якщо все-таки є бажання виростити манго в будинку, то слід вибрати карликові сорти цієї рослини.

Манго потребує проведення частого й рясного поливу, який кілька скорочують тільки в період плодоношення.

Для підгодівлі манго використовують азотисті добрива.

Манго, вирощене з кісточки, приносить перші плоди лише через 5 - 6 років. Для прискорення цього процесу необхідно виконати щеплення дерева. І вже через пару років після цього манго вперше зацвіте, і на ньому зав'яжуться перші плоди. У перший рік плодоношення на гілках слід залишити всього кілька плодів, а решта прибрати, щоб не виснажити дерево.

Ось такі правила по вирощуванню манго Вам потрібно засвоїти! При дотриманні всіх необхідних норм незабаром Ви зможете виростити у себе цю екзотичну рослину, а ще через кілька років воно буде радувати Вас своїми смачними плодами.


» » Як виростити манго?