Чим корисне манго?

Фото - Чим корисне манго?

Манго - найдавніший тропічний плід, родом з Індії. Там його вирощують уже вісім тисяч років. Зараз цей плід можна знайти в магазинах по всьому світу. Однак вирощують його в основному в Азії і в Латинській Америці. Для Росії цей плід досить екзотичний, але й ми вже давно звикли до нього і часто використовуємо як в сирому вигляді, так і для приготування різних страв. Чим корисне манго, знають небагато, але ми спробуємо дізнатися більше про це заморському гостя.
Трохи про манго

Манго - це вічнозелене тропічне дерево, воно може досягати 20-ти метрів у висоту. Плоди цього дерева досить великі, приблизно 200-450 р Відомий випадок, коли на одному дереві виріс плід в 1 кг. Шкірка у манго дуже щільна і гладка. Кольором плоди теж різняться. Можуть бути яскраво-червоними, абрикосовими і жовто-зеленими. М'якоть манго - яскраво-жовта або помаранчева з неповторним ароматом. Часом нагадує абрикос або диню, троянду чи лимон. По всьому світу відомо більше двох тисяч сортів цієї рослини. Тільки в Індії вирощують приблизно 1500 сортів.

Манго - комплекс вітамінів і корисних речовин. Там є вітаміни С, В2, В1, В5, D і Е, 12 амінокислот, багато фосфору, заліза і кальцію.

Корисні властивості манго

Плоди манго містять багато вітамінів С і Е. У поєднанні з каротином і клітковиною вони запобігають виникненню ракових пухлин. Група вітамінів В позитивно діє на імунну систему, зміцнює її і діє, як антиоксидант. У багатьох країнах Латинської та Південної Америки, наприклад, в Бразилії, вельми популярне є манго разом з м'ясом та іншими продуктами. Це покращує засвоєння білка і клітковини, позбавляє від неприємною печії.

Манго дуже добре діє на нервову систему: стабілізує настрій, зменшує нервову напругу, допомагає подолати стрес і навіть діє як афродизіак, тобто, підвищує рівень сексуального потягу. Дозрілі плоди манго в багатьох країнах використовують як сечогінний і послаблюючий засіб. Сік цього плоду допомагає при шкірних захворюваннях, різних дерматитах.

Не залишаються без уваги навіть насіння. З них готують відвар для астматиків. Листя мангового дерева теж йдуть в хід. Деякі лікарі-фітотерапевти можуть призначити відвар з листя манго при діабеті та гіпертонії.


» » Чим корисне манго?