Чому болить вухо?

Фото - Чому болить вухо?

Больові відчуття у вухах можуть супроводжуватися погіршенням слуху і навіть його втратою, тому багато людей, щоб не ризикувати, намагаються розібратися, чому болить ухо.Прічін болю у вухах досить багато, тому докладно розглянемо основні з них.
Причини болю в вушній раковині

Серед безлічі причин можна виділити наступні:

  • запальний процес у вухах;
  • захворювання зубів;
  • захворювання горла або носової порожнини.

На кожній з цих причин зупинимося докладніше.

Запальний процес у вухах

Вушна біль може бути спровокована різними захворюваннями.

  • Найпоширенішим захворюванням є вушної отит, який являє собою запальний процес у вушній раковині. У даному випадку відбувається почервоніння і набряк тканин вуха, може спостерігатися також запаморочення, нудота і блювота, що супроводжується досить високою температурою. Для діагностування захворювання та його лікування необхідно звернутися до лікаря. Варто відзначити, що отит в основному лікують антибіотиками і компресами у вушній раковині.
  • Обмороження, опіки і сильний вітер також можуть бути причиною болю. Потерпілому необхідно нанести зігріваючу мазь (у випадку з сильним морозом або вітром) і звернутися до лікаря.
  • Велике скупчення вушної сірки згубно впливає на стан вушних раковин. Надлишки сірки можуть викликати не тільки біль, але і запальні процеси, в результаті яких може погіршитися слух. Прибирати надлишки сірки необхідно за допомогою вушних крапель (в деяких випадках лікар промиває вухо для видалення сірки). Варто відзначити, що постійне видалення надлишків сірки допоможе вам уникнути появи даного захворювання.
  • Якщо людина багато часу проводить у воді, то може утворитися захворювання під назвою «вухо плавця». Через вологи можуть початися запалення. Лікарі рекомендують у таких випадках після кожного купання насухо протирати вушну раковину ватним тампоном.
  • При запаленні волосяних фолікулів може розвинутися фурункульоз. Больові відчуття досить сильні і супроводжуються підвищенням температури.
  • Застуджені нервові закінчення у вухах також можуть заподіювати біль. Визначити захворювання в домашніх умовах досить складно, тому для діагностики та лікування слід звернутися до лікаря.

Захворювання зубів

Також при карієсі та інших захворюваннях ротової порожнини можна відчувати болі в області вух і вушній раковині. В даному випадку біль може не піддаватися лікуванню. Хворому необхідно звернеться за допомогою до стоматолога і усунути проблему. Тільки після цього може піти біль у вухах.

Захворювання горла або носової порожнини


Якщо ви застудилися і у вас закладений ніс або горло, то больові відчуття можуть виникати і у вухах. Для зменшення болю необхідно звернутися до лікаря отоларинголога для призначення лікування.

Важливо! Якщо ви з яких-небудь ознаками змогли визначити захворювання, самолікуванням займатися все ж не рекомендується, тому це може завдати шкоди вашому здоров'ю. Краще всього звернутися за допомогою до профільного фахівця.

Додатково про захворювання вух, а також про їх лікуванні читайте в статті Що робити, якщо болить вухо.

Крім того, дитячі вушка більшою мірою схильні до різних захворювань. Дізнатися про це можна зі статті Що робити: у дитини болить вухо.

Відповіді на інші питання, пов'язані з вухами, можна знайти в розділі Вухо.


» » Чому болить вухо?