Що робити, у дитини болить вухо?

Фото - Що робити, у дитини болить вухо?

Коли вашого улюбленого малюка щось турбує, це неодмінно засмучує і Вас. Звичайно, в першу чергу, потрібно звертатися до лікаря, щоб вчасно поставити діагноз і розпочати відповідне лікування. І абсолютно зрозуміло прагнення дорослих заздалегідь дізнатися, що робити, якщо болить вухо, і яке лікування зазвичай застосовують.
Поради лікарів

Що робити, у дитини болить вухо? Ось що радить традиційна медицина:

 1. Першим ділом дуже важливо відновити дихання носом, якщо спостерігаються будь-які труднощі. Як це зробити? Очистіть ніс від можливого вмісту і закапайте в нього судинозвужувальні препарати (наприклад, Санорин, Назівін, Отривін, Тизин або Виброцил).
 2. Тепер займемося хворим вухом. Добре, якщо у вас вдома є або теплий спиртовий розчин борної кислоти, або фурацілліновий спирт, або отипакс, або левоміцетіновий спирт, тому що будь-яке з цих коштів потрібно закапати у вушко (2-4 краплі). Якщо ж у домашній аптечці не знайшли ці кошти, тоді замініть їх будь спиртовою настоянкою (туя, прополіс, календула і ін.) Або горілкою.
 3. Також, щоб допомогти дитині, дайте знеболююче в дозуванні для дітей. Це може бути ефералган, Нурофен або Анальгін, наприклад.
 4. Якщо спостерігається сильне занепокоєння малюка, нехай він прийме Корвалол (кількість крапель має відповідати віку дитини - скільки років, стільки крапель).
 5. Дорослим слід виміряти температуру своїй дитині. Якщо вона не перевищує норму (36,6), то добре б поставити на вухо зігріваючий компрес.

І головна порада лікарів - звернутися до фахівця! Справа в тому, що причини болю вуха можуть бути різними, і найбільш часта у маленьких дітей - це гострий отит. Навіть якщо біль швидко стихла, краще проконсультуватися з лікарем.

Народна медицина

Що робити, у дитини болить вухо? Народні засоби накопичені з досвідом, але медициною не доведені. Тому перш ніж піти народному раді, зважте всі "за" і "проти", а ще краще проконсультуйтеся з лікарем.

 • Якщо вухо болить у дитини, підігрійте камфорне масло і в теплому вигляді закапайте його в хворе вушко.
 • Діагноз "отит"? Тоді змішайте настойку прополісу (10% -ний спиртовий екстракт) з оливковою (кукурудзяним) маслом в пропорції 1 до 2, а потім гарненько збовтайте. Спорудіть марлевий джгутик і просочіть його приготовленою сумішшю. Тепер помістіть його в вухо на 2-4 години. Таке лікування вимагає курсу, тобто процедуру треба повторювати щодня протягом 2 тижнів.
 • Якщо отит гнійний, тоді зітріть кашку з ріпчастої цибулі і додайте до неї трохи вершкового або лляної олії. Умочіть тампон в кашку і введіть тампон у вухо.
 • Болезаспокійливу засобом при отиті у дитини послужить мигдальне масло, яке слід закапувати у вуха.
 • При запаленні вух, а також при перебігу гною з вуха допоможе мед і настоянка прополісу. Змішайте їх в пропорції 1 до 1 і закапайте в кожне вухо на ніч по 2 краплі.
 • Дитина може пояснити біль у вусі словом "стріляє", тоді добре б провести прогрівання. Підігрійте воду до теплого стану, опустіть в неї ватяну паличку і вставте у хворе вухо. Тримати паличку всередині потрібно приблизно 30 секунд, поки паличка не охолола. Повторити процедуру треба 4 рази поспіль. НЕ допускайте, щоб дитина відчувала, що юшку гаряче, йому має бути приємно від тепла. Біль у вусі у дитини пройде, якщо таку процедуру проводити рази 3 в день.

» » Що робити, у дитини болить вухо?