Як діти люблять?

Фото - Як діти люблять?

Що може бути щирою і безкорисливої любові дитини? Дорослі приймають таку любов як даність, як щось, само собою зрозуміле. А якщо не бачать з боку дитини очікуваного прояви почуттів, дивуються. Але чи так безумовна дитяча любов, чи залежить вона від віку, і взагалі, як діти люблять?
Перші прояви

Дитяча любов, звичайно ж, відрізняється від любові дорослих людей. Природно, першими об'єктами почуттів стають батьки. Немовля спочатку тільки приймає материнську любов, турботу. Вони є для малюка, повністю залежного від матері, життєво необхідними.

Відповідних проявів батькам не варто чекати раніше 7-8-місячного віку. Це будуть ще інстинктивні спроби залучення уваги, утримання біля себе людей, від яких залежить життя. Але саме так і народжується прихильність - необхідна умова любові.

Прихильність

Поступово вимушена прихильність переростає в прихильність усвідомлену. Дворічні діти цілком здатні виражати почуття, якщо не словами, то діями. Малюк може обіймати батьків, прасувати. Важливо не упустити ці перші паростки любові і побудувати відносини таким чином, щоб пронести їх через усе життя.

Не всі на цьому шляху буде гладко. У розвитку дитини психологи виділяють кілька періодів «впертості», коли діти прагнуть самостверджуватися, діяти наперекір. Перший такий етап припадає на вік 2-2,5 року. Так, багатьох мам лякає, коли дитина намагається вдарити або вкусити. Виникають сумніви: а чи любить мене мій малюк? Не турбуйтеся. Дитина повинна оволодіти різними емоціями, в т. Ч. Проявами гніву, навіть агресії. Важливо навчитися в м'якій формі гасити такі спалахи, пояснюючи межі дозволеного.

Все це потрібно знати батькам, щоб негативні прояви не закріпилися в поведінці малюка.

Як мама, як тато


Так, як діти люблять, дорослі, на жаль, любити не здатні. Для триліток батьки - найчудовіші на світі істоти. Діти вже висловлюють свої почуття словами, розповідаючи батькам, які вони хороші і улюблені.

У цей період з'являється необхідність у всьому наслідувати цим ідеалам. Дівчинка починає вести себе як мама, хлопчик - як тато, копіюючи міміку, жести, інтонацію. Важливо не упустити цей момент, використовуючи його для прищеплення нових навичок і вмінь. Але діти - як дзеркало, відображають буквально все, тому варто постежити і за своєю власною поведінкою.

Прагнення володіти

Дитяча любов егоїстична. Дитина прагне повністю володіти своїми рідними, не бажає їх ділити ні з ким і ні з чим. Щоб привернути увагу, він здатний перетворитися на справжнього тирана, не відпускає матір ні на крок. Малюк перестає слухатися, погано поводиться - все тільки для того, щоб отримати підтвердження беззастережної батьківської любові.

Якщо подібний етап затягнувся - є привід задуматися: а чи достатньо уваги ви приділяєте дитині, чи не занадто вимогливі і суворі, проявляєте чи свою ніжність? Пам'ятайте: непослух - не означає нелюбов. Часто це спосіб отримати докази вашої любові.

Знаючи, як діти люблять, давайте їм можливість виявляти почуття і не бійтеся показувати свої. Не плутайте турботу, забезпечення, задоволення потреб з любов'ю. Адже недолік щирою батьківської любові та уваги обов'язково позначаться на розвитку дитини.


» » Як діти люблять?