Чому розряджається акумулятор?

Фото - Чому розряджається акумулятор?

Швидко розряджається акумулятор - проблема не тільки сучасних смартфонів, а й багатьох інших пристроїв, у тому числі і автомобільного акумулятора. У цій статті розповімо, чому розряджається автомобільний акумулятор, а також у чому може бути причина розрядки акумуляторів в інших приладах і пристроях.
Автомобільний акумулятор: причини швидкої розрядки

Розглянемо самі частотні причини швидкої розрядки.

Незачищені клеми

Отже, ви купили новий акумулятор і повністю зарядили його. Сіли на наступний день в машину, а вона не заводиться. У чому ж причина? Найбільш ймовірна - витік струму, яка може бути викликана поганим контактом на клемах. Клеми акумулятора повинні бути завжди зачищені до блиску, для зачистки можна застосовувати дрібнозернисту наждачний папір.

Неуважність водія

Так само витік струму може статися від банальної забудькуватості - нещільно зачинені двері, невимкнені фари або магнітола в машині. Ще одна підступна причина - лампочка в багажнику - при його закритті вона повинна гаснути, але механізм не завжди спрацьовує. Таким чином лампочка горить і постійно "їсть" акумулятор.

Температурні умови

Температурні умови також сильно впливають на розрядку акумулятора. Взимку акумулятор розрядиться швидше, ніж влітку, тобто в холодну пору його необхідно заряджати частіше.

Сигналізація

Дуже швидко розряджає автомобіль супутникова сигналізація, вона здатна "з'їсти" весь заряд за два тижні. До речі, будь-яка неправильно встановлена сигналізація - часта причина, по якій акумулятор в машині сідає дуже швидко.

Неоригінальні акустичні системи

Водії-меломани, які обожнюють якісне звучання, часто постачають свої авто потужними акустичними системами, які, як правило, включають: накопичувач, підсилювач, комплект колонок, сабвуфер, магнітолу і т. Д. Така система потребує багато енергії, генератор може не впоратися з її запитами, і акумулятор розряджається швидше, ніж повинен.

Генератор

Поломка або некоректна робота генератора, звичайно, теж часта причина швидкої розрядки акумулятора. У більшості випадків генератор дає збій внаслідок виходу з ладу реле-регулятора напруги, діодного моста або зносу графітових щіток. На жаль, від такої поломки не застрахований навіть новий автомобіль, проте сильно засмучуватися не варто, замінити генератор нескладно і не дуже дорого.

Знос


Причина швидкої розрядки, звичайно, може бути і куди більш банальною, ніж всі перераховані вище - знос. Середній термін служби акумуляторної батареї - 4-5 років, проте він може і скоротитися через некоректні умов експлуатації - неповна зарядка, перезарядка, несправність живлячої генератора, занадто велике споживання бортової електроніки і т. Д.

Побутовий акумулятор: причини швидкої розрядки

У більшості сучасних пристроїв встановлюються літій-іонні та нікель-кадмієві акумулятори. Їх швидка розрядка в 90% випадках пов'язана або з неправильною експлуатацією, або із зносом, або (якщо акумулятор новий) з їх внутрішньої несправністю. У двох останніх ситуаціях користувач нічого вдіяти не може - проблему швидкої розрядки можна вирішити лише заміною акумулятора, а от про експлуатації варто поговорити докладніше.

Правильна експлуатація побутових акумуляторів

Літій-іонні та нікель-кадмієві акумулятори вимагають кардинально різних умов експлуатації. Перші не можна розряджати в нуль і перезаряджати (залишати на підзарядці, коли вони вже заряджені на 100%), другі ж, навпаки, необхідно ставити на зарядку тільки після повної розрядки і перезарядка їм не страшна. Так що дуже важливо знати, який же акумулятор використовується у вашому девайсі. Даний факт завжди можна з'ясувати при покупці. Втім, ми можемо дати невелику наводку.

Мобільна електроніка - смартфони, планшети і т. Д. Забезпечуються в основному літій-іонними акумуляторами, саме тому більшість з них, коли рівень заряду досягає 20%, попереджають користувача про те, що гаджет вже пора поставити на зарядку.

Побутові прилади типу шуруповертів, дрилів, блендерів, міксерів і т. Д. Розташовують нікель-кадмієвих акумуляторами. Дана обставина зрозуміло - у них немає індикатора заряду, а тому вловити момент, коли вони починають розряджатися, неможливо.

Читайте також нашу статтю Як реанімувати акумулятор.

Більше інформації шукайте в розділі Акумулятори.


» » Чому розряджається акумулятор?