Що ворушиться в животі?

Фото - Що ворушиться в животі?

Відчуття ворушіння в животі знайоме багатьом. Іноді навіть візуально можна визначити, що в животі щось відбувається. Здуття живота, руху всередині нього, рухливість м'язів, дивні звуки, без болів або хворобливі, можуть бути викликані різними причинами. Розглянемо деякі з них.

Якщо вагітність виключена повністю або ви чоловік, а в животі щось ворушиться, то відбуватися це може з безлічі причин: через перистальтики трубчастих органів, газоутворення, гельмінтозу, новоутворень.
Перистальтика


Хвилеподібні скорочення порожнистих трубчастих органів для просування по ним вмісту до вихідних отворів називається перистальтикою. Скорочення можуть бути відчутні навіть через черевну стінку. Хвилі утворюються незалежно від волі людини. Скорочуються органи шлунково-кишкового тракту (шлунок, кишечник), маткові труби і сечовивідні шляхи.

Відчуття ворушіння може бути в різних місцях, іноді з якихось напрямках руху, оскільки органи мають протяжність від 10-15 см. До 10 м. І різну кількість нормальних скорочень. Від раціону харчування, стану здоров'я, особливостей нервової регуляції залежить інтенсивність скорочень, їх частота. У звичайному житті перистальтика не доставляє неприємних відчуттів і практично непомітна.

Гельмінтози

Розбираючись в тому, чому ворушиться живіт, можна звернутися до науки паразитології. Не варто відразу сприймати цю раду в багнети і згадувати вислови про те, що гельмінтози - це хвороба нечистоплотних індивідів. Паразити занадто різноманітні, і процеси проникнення в організм людини не обмежуються ротом. Мікроскопічні, що утворюють колонії і стрічкові, диною по десять метрів, що паразитують у кишечнику роками, вони все шкодять людині.

Часом дуже складно зрозуміти, що ви стали носієм паразита, і прийняти це. Лабораторні дослідження і сучасні методи діагностики дозволяють з точністю визначити вид гельмінта, його локалізацію і підібрати ефективний спосіб лікування.

Газоутворення

Процеси перетравлення і засвоєння їжі супроводжуються виділеннями газів. Синдромом підвищеного газоутворення страждає близько 40% населення планети. У нормі в ШКТ людини міститься близько 200 мл. газів, а виділяється в середньому у здорової людини через нижні відділи кишечника близько 600-700 мл.

Посилення газоутворення веде до роздування кишечника, здуття живота, бурчання, больового синдрому. Причини підвищеного газоутворення різні: збільшення кількості заковтуваного повітря з їжею, порушення мікрофлори кишечника, порушення ферментативних функцій ШКТ, вживання їжі, при перетравленні якої виділяється велика кількість газів, і т. Д.

Новоутворення

Пухлинні і спайкові процеси в кишечнику можуть призвести до відчуття ворушіння, розростання, збільшення тиску, тяжкості і рухам в животі.

У будь-якому з перерахованих випадків для визначення того, що ворушиться в животі, потрібно лікарський огляд і діагностика. Будьте уважні до свого здоров'я!


» » Що ворушиться в животі?