Що робити після аборту?

Фото - Що робити після аборту?


Будь аборт є агресивним хірургічним втручанням, які мають масу негативних наслідків для організму. Перенесли аборт жінкам необхідно знати, що робити після аборту щоб уникнути ускладнень.
Можливі ускладнення після аборту

Жоден аборт не проходить для жінки безслідно. Чим більше термін вагітності, тим важче можуть бути наслідки для здоров'я. Всі постабортний ускладнення діляться на ранні (маткова кровотеча, інфікування матки, запальні захворювання статевої сфери, тромбоз, прорив стінки матки) та пізні (гормональні порушення, передлежання плаценти, недостатність шийки матки). Одним з «плачевних» ускладнень аборту є безпліддя. Тому багато жінок не знають, як завагітніти після аборту. Що робити в таких випадках?

Постійне спостереження у гінеколога і мамолога в післяопераційний період знизить ризик виникнення ускладнень і збільшить шанси завагітніти. При підвищеній температурі, безперервних кров'яних виділеннях, сильних болях внизу живота слід негайно звертатися до лікаря.

Відновлення організму після аборту

У більшості випадків після аборту організму потрібно серйозна реабілітація. Дотримання певних правил допоможе швидше впоратися з наслідками операції.

Що не можна після аборту

  1. Жити статевим життям. Під час сексу безпосередньо після аборту можуть виникнути кровотечі, відторгнення слизової шийки матки, можливе попадання інфекції. Тому в перші 3 тижні після аборту або до закінчення перших місячних потрібно утриматися від сексу.
  2. Займатися спортом. Будь-які фізичні навантаження повинні бути виключені протягом 2-х тижнів після операції. Цей час необхідний для природного відновлення сил організмом.
  3. Приймати ванни, відвідувати басейн, купатися у відкритих водоймах щоб уникнути зараження. В цілях гігієни слід обмежитися прийняттям душу.
  4. Приймати алкогольні напої. Розширення судин під впливом алкоголю може стати причиною маткової кровотечі.

Що можна після аборту

  1. Приймати таблетки. Зазвичай після аборту лікар призначає прийом протизапальних, протимікробних, знеболюючих препаратів з метою прискорення процесу загоєння, запобігання зараження і зняття болю.
  2. Дотримуватися здорового харчування. Аборт виснажує фізичні сили організму. Тому в післяопераційний період дуже важливо заповнити відсутню енергію за допомогою їжі багатої білками і вітамінами.
  3. Дотримуватися особистої гігієни. Щоб уникнути розвитку бактерій слід підмиватися 3-4 рази на день. Білизна рекомендується тільки з натуральних матеріалів. При цьому ні про які стрінгах не може бути й мови. При використанні гігієнічних прокладок, їх слід міняти кожні 3 години.
  4. Стежити за станом організму. Будь-яке відхилення температури тіла, артеріального тиску повинні стати приводом візиту до лікаря.


» » Що робити після аборту?