Що таке матка?

Фото - Що таке матка?

Матка - важливий орган жіночої статевої системи. Саме в матці відбувається імплантація і сам розвиток зародка. Матка розташована між прямою кишкою і сечовим міхуром, в порожнині малого таза. Цікаво те, що навіть не всі жінки знають про те, що таке матка і з якими хворобами дівчата можуть зіткнутися. Давайте поговоримо про найпоширеніші з них. Однак спочатку давайте розберемося з таким поняттям, як тонус матки.
Що таке тонус матки

Тонус матки - це рівень напруженості маткової стінки. Тонус матки відіграє дуже велику роль при пологах і під час вагітності. Варто відзначити, що безпосередньо під час виношування плоду зайва скорочувальна активність стінок матки небажана, адже вона може негативно вплинути на майбутню дитину. Іноді підвищений тонус матки може навіть перервати вагітність. Зайве підвищують тонус матки:

  • Підвищений вміст чоловічих гормонів;
  • Інфекційно-запальні хвороби жіночих статевих органів;
  • Пухлинні захворювання;
  • Неправильне проведення абортів;
  • Переживання і стреси;
  • Вроджена аномалія матки і т.д.

Щоб уникнути зайвого тонусу матки, не пускайте стрес у своє життя, гарненько висипайтеся, збалансовано харчуйтеся, регулярно відвідуйте лікаря-гінеколога.

Що таке міома матки

Міома матки - це доброякісна пухлина, яка розвивається з м'язової оболонки самої матки. Варто зауважити, що це саме часте доброякісне утворення в статевих органах, яке з'являється у жінок від тридцяти до п'ятдесяти п'яти років. Сама по собі, міома матки - це пучок сполучної тканини і м'язів. Хвороба, вражаючи матку, призводить до її збільшення або має вигляд вузла, який виходить із стінки матки.


У розвитку такої неприємної хвороби велику роль відіграє функція яєчників. Дуже часто через її порушення виникає міома матки. До того ж, фахівцями відзначена спадкова схильність, яка може вплинути на виникнення цієї патології.

Як правило, міому матки лікують консервативними методами лікування (нехірургічними), за допомогою гормональних препаратів.

Що таке ерозія матки

Ерозія шийки матки - одне з найпоширеніших захворювань у жінок. Сама по собі ерозія - це дефект слизової оболонки шийки матки. Ерозія може бути викликана як порушенням гормонального фону, так і механічним пошкодженням (наприклад, часті і грубі статеві контакти). Крім цього, ерозія може бути викликана різного роду інфекційними захворюваннями. За своєю суттю, ерозія - це яскраво-червона пляма на тлі блідо-рожевого кольору.

Лікування ерозії шийки матки повинно проводитися в обов'язковому порядку. Тільки фахівці зможуть допомогти пацієнтові. Лікування проводиться комплексно, з урахуванням усіх нюансів і причин виникнення хвороби.

Що таке дисплазія матки

Через незнання дисплазію досить часто плутають з ерозією шийки матки. Дисплазія - це негативні зміни в роботі і в будові клітин оболонки шийки матки. Такі зміни слизової можуть призвести до розвитку раку. Саме тому дисплазію матки дуже часто називають передракових станом. Однак потрібно зазначити, що йдеться це не в тому сенсі, що ось-ось і почнеться рак, а в тому, що якщо хворобу не лікувати декілька років, то велика ймовірність розвитку ракової пухлини. Взагалі, дисплазія зустрічається відносно рідко, приблизно у кількох жінок із тисячі. Основна причина виникнення цієї хвороби - зараження вірусом папіломи людини.

Дисплазія матки сьогодні успішно лікується. Саме лікування залежить від ступеня розвитку хвороби, віку жінки, а також від загального стану її здоров'я.

Що таке поліпи в матці

Поліпи в матці схожі на якісь звисають освіти і являють собою вид розростання слизової оболонки матки. Головною причиною появи таких поліпів вважається порушення гормонального фону. Крім цього, виникнення поліпів може пояснюватися різними захворюваннями: цукровим діабетом, ожирінням, гіпертонією. Поліпи також можуть виникнути через проведеного аборту або застосування спіралей.

Поліпи видаляються за допомогою хірургічного втручання. Під час вагітності, проте, це протипоказано. Але після неї поліпи обов'язково слід видалити. Діагностикою та лікуванням поліпів матки займається лікар-гінеколог.

Аденоміоз матки. Що це таке?

Аденоміоз матки, на жаль, поки ще не вивчений повністю. До цього часу фахівці толком не розібралися в причинах виникнення, а також в механізмі протікання даної хвороби. Суть хвороби полягає в тому, що тканини оболонки матки якимось чином опиняються в м'язовому шарі матки. Після цього вони розростаються і викликають порушення функціонування організму в цілому. Порушується правильна вироблення гормонів, відзначається падіння імунітету у жінки, можливі набряки, а також збільшення в розмірах ураженої ділянки.

Під час лікування аденоміозу матки, як правило, застосовують гормональну терапію або хірургічний спосіб. Грамотні лікарі намагаються застосовувати останній спосіб лише в крайньому випадку, адже згодом оперативне втручання може спровокувати появу захворювання в інших органах.


» » Що таке матка?