Чи можна завагітніти при ерозії?

Фото - Чи можна завагітніти при ерозії?

Як багато питань, що стосуються здоров'я, виникає у будь-якої жінки, коли вона планує вагітність! Кожній хочеться, щоб вагітність і пологи протікали без ускладнень. Бути повністю впевненою в здорової вагітності заважають захворювання репродуктивної жіночої системи. Наприклад, чи можна завагітніти при ерозії шийки матки? Питання для нашого часу надзвичайно актуальне, оскільки багато жінок не з чуток знають про те, що таке ерозія. Захворюваність зростає, а серед пацієнток, у яких виявляється ерозія, стає все більше молодих. Тому не дивно, що багатьох жінок турбують питання про те, чи зможуть вони завагітніти з ерозією і як наявність ерозії проявить себе під час вагітності та пологів.
Що таке ерозія?

Це ділянка відокремленого почервоніння слизової шийки матки різних розмірів - від невеликого до гігантського. Протікає ерозія, як правило, безсимптомно, тому часто виявляється випадково при черговому візиті до гінеколога. Рідше буває так, що пацієнтки скаржаться на біль і кров'янисті виділення під час і після статевого акту. Причин виникнення ерозії багато: запальні та інфекційні захворювання статевих органів, ранній початок статевого життя, гормональні порушення, попередні травми шийки матки (найчастіше після пологів).

Які шанси завагітніти?

Твердження, що завагітніти при ерозії не можна, - груба помилка. Імовірність настання вагітності є і дуже велика. На період вагітності ерозія також не робить негативного впливу. Але треба пам'ятати, що наявна ерозія шийки матки може негативно позначитися на пологах і привести до розривів. Якщо ерозія діагностована до вагітності, її потрібно лікувати. Зараз існують методики лікування, після яких на шийці не формується грубого рубця.

І не сумнівайтеся в тому, чи можна завагітніти після ерозії. Звичайно, можна! Якщо ж ерозія діагностована у жінки, уже встає на облік по вагітності, лікування, як правило, відкладається. Краще це зробити після пологів.

Інша справа, коли у жінки, протягом тривалого часу намагається завагітніти і ретельно обстеженої за всіма пунктами і правилам, крім ерозії шийки матки нічого не виявляється. Тут ерозія може бути причиною безпліддя, тому що з тривалістю патологічного процесу змінюється характер слизу, її хімічний склад, вона стає згубною для сперматозоїдів. В даному випадку не зволікайте з лікуванням і зверніться до лікаря!


» » Чи можна завагітніти при ерозії?